Azt hiszem elrontottam a középiskola választását. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy közgazdasági iskolában tanulok, 4-5ös vagyok. De én azt hiszem nem ezzel szeretnék továbbtanulni, inkább orvosira mennék.

Sajnos a sulinkban a kémia, és a biológia lényegtelen. Csak azért van mert kötelező. 11-es leszek. Mivel két tanítási nyelvűn vagyok így már egy évet így is maradtam. Mit tehetnék? Mert ha most átmennék egy kémia-bioszos szakra, nagyon le lennék maradva. De évekkel később meg még nehezebb lesz váltanom, és bánhatom, hogy nem tettem meg időben.


Milyen lehetőségeim vannak? Biztos volt már valaki ilyen helyzetben, esetleg más szakokkal. Szívesen hallgatnék tanácsokat.


2017. júl. 29. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fakultáció? Esetleg megkérdezni a biosz és kémia szakos tanárokat, hogy segítenének felkészülni? Ha ezek nem, akkor muszáj átmenned más osztályba. Két emelt érettségi nagyon kemény, nekem volt pár osztálytársam aki érettségizett ezekből tavaly, és brutális. Ha nem tanítják a te osztályodban rendesen, akkor nincs sok esélyed így.
2017. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fakultáció sincs. Egyetlen tanár van aki kémia-biosz szakos a sulinkban. A váltástól annyiból félek, hogy a tudásom az eléggé lent van azokhoz képest, akik ezt már két éve magas óraszámban tanulják.


Nem tudom, hogy mennyi a lemaradásom, és hogy azt betudnám-e szorgalommal hozni, lenne-e időm rá.

2017. júl. 29. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán be tudnád hozni, a középiskolás anyag nem egy nagy valami, ráadásul sokat nem is lehet rajta variálni.

Ha váltani akarsz, akkor még most válts, mert jövőre már késő lesz, de most még bőven megteheted, ne aggódj.

2017. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Szerintem válts, itt a nyár, mindennap tudsz egy kicsit tanulni, hogy behozd a lemaradást. Két év anyaga nem túl sok, hamar betudod hozni, ráadásul meg vannak a tankönyveid, abból menni fog. :D Vegyél egy középszintű és egy emeltszintű feladatgyűjteményt, azokat is csinálhatod most nyáron, így tuti, hogy behozod őket.
2017. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam a mi sulinkban nem veszik komolyan ezeket a tantárgyakat. Még tankönyvünk sincs.


Esetleg valaki akinek van tapasztalata tudna írni? Egyébként én minden választ felpontoztam, de úgy néz ki valaki nem találta hasznosnak az első választ..

2017. júl. 30. 11:22
 6/7 anonim válasza:

Szerintem, ha ez érdekel akkor most még nem késő, későbbiekben nehezebb lesz.

Nem tudom anyagilag mennyire szabad a lehetőség, de ha megengedhetitek, akkor külön tanárt javasolnék, és azt hogy még a nyáron keress egyet, kezdd el a tanulást.

Ha szorgalmas vagy, és kitartó, nem lehetetlen, hogy sikerüljön, sőt...! :)

2017. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerezd be a Villányi tankönyvet és feladatgyűjteményt, az Ötösöm lesz kémiából példatárat, valamint a mozaikos biosz tankönyveket. Más nem is kell, és kezd el az elején. Esetleg kereshetsz magántanárt, hogy ha nagyon nem megy egyedül, de szerintem nem kell ezért váltanod.
2017. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!