Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vegyészmérnökök álláshirdeté...

A vegyészmérnökök álláshirdetése több, mint a biomérnököké, de a fizetésük is több és nehezebb is elvégezni?

Figyelt kérdés
E kèt szak között vacilálok

2017. júl. 30. 08:36
 1/6 A kérdező kommentje:
úgy èrtem a szakot nehezebb is elvègezni?*
2017. júl. 30. 08:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként több lehetőséged van :)

De szerintem egyformán nehéz elvégezni mindkettőt.

(Most leszek elsőéves vegyészmérnök)

2017. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én biomérnökként végeztem. Az évfolyamom nagy része olyan állásban helyezkedett el, ahol vegyészmérnököt kerestek.
2017. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként sok a lehetőség mindenhol, én az vagyok. Itthon, ahhoz képest hogy nincs bioipar, biomérnöki képzés sok helyen van, igaz komolytalan... BME-n ugyanolyan nehéz mindkettő.


Amúgy gyógyszeriparban mindkettővel jól lehet keresni, sőt bioval néhol jobban. De a végén ami számít, hogy ki lesz menedzser és ki marad mérnök.


Összességében a vegyészmérnököt ajánlom, mert onnan sok irány felé lehet indulni, aki biomérnökként jelentkezik pl gumit gyártani, a hr-es lehet nem is nézi a tapasztalatot, csak visszadob.

2017. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Remèlem látjátok mèg ezt a kèrdèst, mèg azt szeretnèm tudni, hogy mennyire èrzitek szüksègesnek az msc-t akár a phd-t ?

Az msc igazából teljesen korrekt mert akkor az úgy 5 ès fèl èv. Viszont ha mèg phd-zik is az ember az mèg +4 èv, ha jól tudom.

Ès nőkènt phd-t nem tudom mernèk -e vállalni, mert 30 èvesen vègeznèk szinte.

Vèlemènye erről valakinek van esetleg?

2017. júl. 31. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök BSc végzettségem van, úgyhogy kicsit elfogult leszek. A mi szempontunkból a biomérnöki kicsit könnyebnek tűnt, hiszen nem tanulják ugyanannyira a kémiát, de főleg a vegyipari tárgyakat (művelettan, FIR stb.), de cserébe ott vannak nekik a - számunkra - borzalmas biológiás tárgyak, szóval kb. ugyanolyan nehéz, és biomérnöki végzettséggel is kb. el tudod végezni a vegyészmérnöki feladatokat. Külön biomérnöki feladat viszonylag kevés van itthon (még).

BSc után MSc szinte kötelező, nagyon kevesen mennek el dolgozni három és fél év után, viszont MSc-vel a zsebükben megállnak. A PhD akkor fontos, ha esetleg tudományos, kutatói pályán gondolkozol, ott jól jöhet, de az országban egy jó helyen szerzett MSc diplomával elvileg nem kellene rossz helyzetben lenned.

2017. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!