Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakgimnáziumból jogi egyetemr...

Szakgimnáziumból jogi egyetemre? Avagy hogyan lehet szinte a nulláról 2 év alatt eljutni felsőfokú angol tudásra?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szakgimnáziumban tanulok környezetvédelmi és vízgazdálkodási szakon és most kezdem a 11.osztályt

Érettségi után a Pázmány Péter katolikus egyetem Jog és Államtudományi karán szeretném folytatni felsőfokú tanulmányaimat, Történelemből kell,és még valamilyen tantárgyból szeretnék emelt érettségit! Az iskola nem biztosít történelem faktot,sem nyelvi faktot emelt érettségi szintjére... pénzem jelenleg nincs magántanárra úgy hogy azt találtam ki hogy töriből úgy készülök fel hogy a könyv és a füzet segítségével a 9 osztályos anyagtól kezdve részletesen és módszeresen elkezdem tanulni az anyagot, az oktatási hivatal oldalán található emelt érettségikből kikövetkeztetett séma szerint, mivel nem sima gimis vagyok így csak németet tanulok amit nem annyira szeretek bár 4-5 vagyok belőle.. tavaly nyáron elkezdtem internetről angolt tanulni most nyáron ezt újrakezdtem! Szókincs,kiejtés,és igeidők, ezeket nyomom most jó tananyagaim vannak rá pl: Dohár Péter Kis angol Pdf,Imprevo angol igeidők Pdf, van egy kiejtési szótáram és egy fonetikus szógyűjtemény Pdf-em ahonnan a szavakat tanulom. Tavaly legtöbbet a könnyen gyorsan angolul youtube tananyag segítségével sokat tanulhattam melyet mai napig használok:) ezeket leszámítva úgy érzem hogy 2019 májusára nem leszek olyan szinten hogy egy emelt angol érettségit megírjak ha nem fogok huzamosabb ideig magántanárhoz járni, de gondoltam arra hogy hatodik középfokú érettségi tárgynak felvenném az angolt plusz útközben letennék egy b2 nyelvvizsgát. Ezek összesen nem érnek fel az emelt érettségiért kapható 50 ponttal,csak majdnem! Szóval ki mit tanácsolna? Akármit meghallgatok akár a jogi szakmával,akár az egyetemmel vagy a tanulási irányelvekkel kapcsolatban:)



#egyetem #érettségi #nyelvvizsga #angol #diploma #Pázmány Péter katolikus egyetem jog és államtudományi kar #Jogász szakma
2017. júl. 30. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az államilag támogatott jogi képzés-39 másik szakkal együtt- központi ponthatáros. 460 pont. Ezt összeszedni egy emelttel lehetetlen. Így-bár nincs előírva-ajánlott két emeltet tenni, különben marad az önköltséges.
2017. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Természetesen lehet 2 emeltet is tenni és mind a kettőért jár az 50 pluszpont, ha elérted a 45%-ot, 60% az ötöshöz kell.

Nyelvvizsgával összesen maximum 40 pontot lehet szerezni, egyébként egy felsőfokú 40 pontot ér, egy középfokú 28-at, viszont 2 középfokúért is legfeljebb 40 pont jár nem 56. Ha 60 %-ot elérsz az emelt angol érettségin, akkor kapsz egy középfokú nyelvvizsgát is. Azt viszont nem tudom, hogy a nyelvvizsgáért jár-e többletpont akkor is, ha emelt érettségid van angolból.

A töri miatt pedig ne aggódj, talán az emelt töri a legkönnyebb az összes emelt közül. Azt javaslom, hogy az esszékre fektesd a legnagyobb hangsúlyt, nézd át az előző évek érettségijeinek a javítókulcsát, hogy ráérezz a logikájukra. Plusz szerezd majd be a "Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint" című könyvet és a január környékén megjelenő kidolgozott tételeket tartalmazó könyvet, de ne csak ezekből tanulj, inkább csak egy alpként tekints rájuk. Ajánlom még a Corvinus által szerevezett, ingyenes Studium Generale programot, ott tartanak emelt törire is felkészítést.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert!

2017. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja! Még annyi, hogyha megkéred a tanárodat, biztos tud majd segíteni a felkészülésben, vagy ha elakadtál valaho.
2017. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Körülbelül ez az elszántság szükséges a jogi karhoz.
2017. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!