Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri M. o-n rendőrnek...

Megéri M. o-n rendőrnek lenni? Tapasztalt rendőrök le-vagy inkább rábeszélnék a fiatalokat a rendőrségre?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és rendőr szeretnék lenni.

Sokan mondják, hogy nincs értelme, de szerintem diplomás nyomozóként pl jól el lehetne helyezkedni. A tanáraim szerint túl jó a szívem és "túl" okos vagyok, nem tudom miért hátrány ez...:D

Van aki abba kötött bele, hogy ez férfimunka, pedig ha jól tudom elég sok lány tanul az NKE-n és sok a rendőrnő.

Leginkább olyanoktól várnék választ és saját tapasztalatot akik rendőrnek készülnek/tanulnak vagy már rendőrök. (privátba)

Elnézést, ha rossz kategória.

Előre is köszönöm szépen. :)



2017. júl. 30. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel eléggé tekintélyelvű ügyészállamban élünk, ahol a belügyminiszter, a főügyész, és a kormány nagy haverok, ezért jelen helyzetben nem a legjobb választás, ha szabadon akarod alakítani a karriered, és nem szeretnél az aktuális politikai hatalom szekértolója lenni. Anyám és a mostohafater is rendőrök, néha mondanak dolgokat ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy a nagyfőnökök ott Pesten már bőven benne vannak ebben az összefonódásban ami az elvileg egymástól független hatalmi ágakban zajlik. Ez pedig természetesen kihat az országos vezetésre, állományra.
2017. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Engem a rendőrség mint hivatás nagyon vonz, viszont a politika egyáltalán nem.

Gyakran hallom pedig, hogy a kettő szoros kapcsolatban áll egymással....

Szóval nem tudom...pedig el kéne már dönteni, viszont nincs olyan rokonom / ismerősöm aki segíthetne, de örülök, hogy van akiben még van segítő szándék.

Köszönöm, hogy leírtad amit anyukádéktól tudsz. :)

És ha valaki látja még a kérdést akinek van tapasztalata szívesen várok még válaszokat, üzeneteket.

2017. aug. 3. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Emeld ki a kérdést, hátha akkor még fognak válaszolni
2017. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már kiemeltem, hátha.
2017. aug. 5. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!