Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetem mellett egy OKJ-s...

Az egyetem mellett egy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés

Mennyire megterhelő? Aki így csinálja/ta az hogy bírja/ta?


Melyiket érdemesebb előbb elkezdeni ? Valamint ha egyetemet kezdem először, akkor az OKJ-s képzést melyik évben kezdjem mellette? Gondolom nem az első évben, mert akkor bele kell rázódni még stb..

Köszönöm :)



2017. júl. 31. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettő nappali képzés, akkor szinte lehetetlen összeegyeztetni. Az OKJ-t úgy képzeld el szinte, mint egy középiskolai tanévet, folyamatosan bent kell lenni, hétfőtől péntekig minden nap reggeltől délutánig óráid vannak, ha olyan képzésen vagy, akkor pedig egy hét suli, egy hét kötelező gyakorlat, amiről nem igazán lehet hiányozni. Főleg nem rendszeresen az egyetemi órák miatt. Nem igazán összeegyeztethető.
2017. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors vàlaszt:)

És érdemesebb előbb az OKJ s képzést elvégezni , aztàn az egyetemet ?

2017. júl. 31. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kéne, hogy OKJ-n kívüli, iskola rendszeren kívüli, fizetős képzés; Fizetős, iskolarendszeren belüli OKJ képzés; vagy ingyenes OKJ, stb.


Szerintem egy iskolarendszerű alap ingyenes OKJ-nek, ami 3-4 evig tart nincs is értelme. Akkor már érdemesebb egy olyan másik egyetemi szakot vállasztani a meglévő mellé amivel összeegysztethető, vagy levelezős.

2017. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nekem ilyennel nincs tapasztalatom,csak annyit fűznék hozzá, hogy egyetemen a levelező péntek-szombat, okj-n a levelező, amire jártam, szombat-vasárnap volt. Du. 2-3-4-5 óráig van tanítás mindkét esetben. Ja és még annyi, hogy pl asszem egyetemi levelezőn nem lehet ilyen tanulmányi ösztöndíjra vagy mire pályázni. Szóval pl ilyen 20000 a kollégiumra, vagy csak úgy, mert jók a jegyeid. :)
2017. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Egyetem mellett ezt úgy érdemes csinálni, hogy amikor passzív féléven vagy, akkor csinálod meg az OKJ-t.
2017. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, de egy félév alatt nem lehet megcsinálni.
2017. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!