Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos az alkalmazott...

Mennyire fontos az alkalmazott közgazdász képzésen a bsc ha msc-re is tervezek menni?

Figyelt kérdés

Jelenleg első éves pénzügy számviteles vagyok, de rájöttem hogy az közgazdaságtan vonz inkább, úgyhogy mesterre ebben az irányban szeretnék tanulni. 4 félévnyi matekot tervezek összesen teljesíteni, hogy a matematikai tudásom meglegyen egy ilyen képzéshez, viszont zavar, hogy én nem fogom tanulni azokat a tárgyakat amiket az alkalmazott közgazdaságtanon tanulók tanulnak és emiatt rosszabb szakember leszek. Mennyire van ennek alapja? Csak beképzelem hogy rosszabb helyzetben leszek?



Ti melyiket választottátok volna? Pénzügy számvitel bsc & gazdelemző msc vagy alk. gazd. bsc & gazdelemző msc?



Kérem hogy laikusok ne írjanak.



2017. júl. 31. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Gazdellemző halál szak, AK egy kicsit könnyebb, ennél sokkal könnyebb a psz :D


a céljaidtól függ. Ha nem volt emelt matekod akkor szenvedés lenne az alapszak is, nem véletlen követelmény ott

2017. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a gazdelemző osztatlanra gondolok hanem közgazdasagi elemzo mscre
2017. aug. 2. 05:18
 3/8 anonim ***** válasza:

elvileg lehet menni pszről is, de plusz tárgyakat kellene felvennded msc-n

kemény lenne nagyon

2017. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen pkusz tárgyakat? Fel fogok venni matekot, de nem tudom még mik kellenének.
2017. aug. 2. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd a tanterveket, meg ezt: [link]


Nem tudom melyik egyetemen tanulsz, de nem túl fényes a helyzet. BCE-t néztem és ott is csak jóindulattal lenne meg az 50 kredit, ami a felvételhez szükséges. Ez esetben 30-at kéne pótolnod, főleg gazdaságtani és társadalomtudományi ismeretekből.

2017. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bce-n tanulok. Mi számít gazdálkodási tárgynak? A pénzügytan pl annak számít?
2017. aug. 2. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a linket, írja. Ha jól emlékszem nem említi a pénzügyet. AK alapképzésen az csak egy +, úgy mint pénzügyön a vezetés-szervezés vagy a marketing.


Pontosabb információt kapsz, ha felkeresed az egyetemet, ahol a mestert szeretnéd csinálni.

2017. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

-gazdaságtani és társadalomtudományi ismeretek (mikroökonómia, makroökonómia,

közgazdaság, gazdálkodás) területéről 50 kredit;

-módszertani ismeretek (matematika, statisztika, ökonometria, döntéstudomány és

informatikai ismeretek) területéről 30 kredit



Ezeket kell teljesíteni a táblázat szerint. A módszertani ismeretekből meg lenne a kredit, viszont az elsőnél nem tudom, hogy a gazdálkodásba (első pontnál zárójelben) mi tartozik bele.

2017. aug. 2. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!