Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdász vagy...

Alkalmazott közgazdász vagy jogász?

Figyelt kérdés

Lassan faktot kéne választani és még nem igazán tudom, hogy a matekot vagy a törit válasszam, vagyis milyen irányba kéne továbbmennem. ELőször a jogászt gondoltam ki, csak a későbbi elhelyezkedésről nem olvastam sok pozitívat...

Szerintetek melyiket kéne választanom (és miért?), illetve milyen más hasonló karok lennének még amivel könnyen el tudnék helyezkedni, és a fizetés sem lenne rossz.

A törit megtanulom, a matek is jól megy, Budapesten szeretnék továbbtanulni (ELTE,Corvinus..., ha felvesznek)



2017. jún. 24. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha jó fizut akarsz, akkor alkalmazott közgazdaságtan.Matekból viszont kösd fel a gatyád, nem gyengén nyomják ott.
2017. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy matekból és szereted, akkor mindenképpen alkalmazott közgáz! Tudom, hogy nehéz felmérni egyelőre, de rengeteg időd van váltani és tök jó, hogy ilyen korán agyalsz a választáson. Amúgy ha matekos/reálos típus vagy, akkor a jogász szakot pokoli lesz végigmagolni. Ez nyilván fordítva is így van.
2017. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az elhelyezkedés?egyik-másik esetében?esetleg lenne egy másik hasonló kar, amit ti jobbnak találtatok?
2017. jún. 24. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Gazdasági képzések között ez a legjobb (szerintem).

Egyébként közgazdászra és jogászra is mindig mindenütt szükség van, és aki jó a szakmájában, válassza bármelyik irányt, alkalmazni fogják jó pénzért. A jogász részét nem látom át amúgy, de aki kevésbé jó, jogászként megragadhat piti helyeken nem túl rózsás kilátásokkal. Közgazdászként szabadabb vagy, és biztosabban találhatsz jó helyet, akár úgy, hogy jól értesz valamihez, de azért nem küzdesz folyton, hogy odakerülj az elitbe.

2017. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg gazdaság-pénzügy matematikai elemző. 5 éves osztatlan szak, mint a jogász.
2017. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És szerinted a gazdaság-pénzügy matematikai elemző jobb választás lenne,mint az alkalmazott közgazdász?
2017. jún. 24. 22:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal is nagyon jól el lehet helyezkedni.

Viszont ott jónéhány nehéz matekos tárgy van, csak akkor ajánlanám, ha konkrétan nagyon érdekel a matek, szívesen foglalkozol vele suli mellett, a kötelező anyagon kívül is. Egyelőre próbáld eldönteni, mi a fő irány (jogi, gazdasági, esetleg más), a konkrét szakkal ráérsz amúgy jelentkezésnél bajlódni.


*Feltűnően sokan ajánlgatják az oldalon az elemzőt, de kíváncsi vagyok mennyi idő alatt törne bele a bicska a dinamikusan programozásba vagy a sztochasztikus folyamatok modellezésébe...

2017. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#1: ez ennyire egyértelmű, ha jó fizut akarok akkor AK?
2017. jún. 25. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó fizud mind a kettővel lehet. Amit én érvként felhoznék az említetteken kívül az AK mellett, az az, hogy külföldön is el tudsz vele helyezkedni, míg a magyar jogot csak itthon tudod alkalmazni.
2017. jún. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!