Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten hol lehet ingyenese...

Budapesten hol lehet ingyenesen vagy alacsony összegért OKJ-s képzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen ősszel induló OKJ-s képzésre jelentkezni, de csak Budapest területén belül és csak ingyenesen vagy alacsony összegért felelne meg.


Még nincs OKJ-s képesítésem, tehát az új törvényi szabályozás miatt jogosult vagyok két képzésre is elvileg ingyenesen. Viszont a korom miatt nappali rendszerű iskolai képzés nem jöhet szóba, csak esti vagy levelező.


Tudtok olyan budapesti intézményt, ahol ha nem is feltétlenül most ősszel, de szoktak indítani normális OKJ-s képzéseket, ingyen vagy alacsony díj ellenében?


Normális képzés alatt értem, hogy nem olyan, ami nagyjából fizikai munkát, pörgősséget/nagy pofát, vagy szerelést, javítást takar (kőműves, takarító, eladó, autószerelő, karosszérialakatos, villanyszerelő, műszerész stb.), mert sajnos ezekhez se fizikai erőnlétem, se kézügyességem nincs.


Az ár pedig azért lenne fontos, mert nem tudok még 50-60 ezret se kiadni egy félévre, nemhogy többszázezret, ahogy pl. egyes fotós meg filmes képzéseknél látni. Sajnos hiába vagyok jogosult két ingyenes OKJ-képzésre, úgy látom, hogy valóban ingyen csak nagyon kevés intézmény képez, a többi pénzt kér "tanulmányi hozzájárulás" vagy egyéb címeken. Ahol pedig meg van hirdetve az ingyenes vagy alacsony költségű képzés, ott vagy nagyon alap képzéseket tartanak, vagy a jelentkezők létszáma miatt sose indul a meghirdetett képzés.


Valakinek van bármilyen épkézláb tippje? A Szent Benedek iskolát a Práter utcában tudom, lehet, hogy jelentkezek oda, de nem arról híresek, hogy a meghirdetett (ingyenes) képzéseiket el is indítanák... De ha van más lehetőség is, szívesen várom az információkat!



2017. aug. 1. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy még nincs szakmád, de nappalis már nem lehetsz?
2017. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aki tudja az OKJ-s képzések szabályozását, az tudja, hogy 25 éves korig lehet nappali képzésre járni ingyenesen.
2017. aug. 15. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül találtál ?
2018. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!