Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovabbtanulas segitseg, tipp?!

Tovabbtanulas segitseg, tipp?!

Figyelt kérdés

Jelenleg a kozepsuliban idegenforgalmi szakon vagyok, jovore vegzek. Egyrészt erdekel ez a tema, sokaig ugy gondoltam h tuti ilyen iranyban tanulok tovabb stb. Ezen belul is a recepcios, esetleg idegenvezeto szakma erdekel, es ha minden igaz akkor idegenvezetoi okj vizsgat is szerzek suli utan (1 eves kepzes) amivel mar idegenvezeto lettem (de tovabbtanulnek ilyen iranyban)


Viszont egy jo ideje el kezdett erdekelni a pszichologia. Nagyon erdekesnek talalom az egeszet. A kerdesem az h szerintetek melyiket lenne erdemesebb valasztanom? Hosszutavra gondolva persze. Nyilvan a pszichohoz kell emelt biosz. Nyelvvizsgakkal nincs gond, az a masikhoz is kene. Ponthatar is szinte ugyanaz, inkabb a bentmaradas a nehez a pszicho. szakon ugy hallom. Masok szerint rettento sokat kell olvasni, kemeny anatomia stb. Tenyleg ennyire durva vegigcsinalni?! :c en szorgalmas vagyok es tenyleg erdekel de olyat is mondtak mar h oket is erdekelte de aztan a fosulin rajottek h megse olyan a szak mint hitték... A szuleim szerint nem igazan lenne eselyem ezen a szakon, ense tudom mennyire lenne erdemes egy ennyire masik iranyba folytatni a tanulmanyaimat. Ja es en midnig kulfoldon kepzeltem el a jovomet, ez inkabb az idegenvezetovel valosulna meg. Az a helyzet, h nem erzem magam jelenleg eleg eselyesnek h felvesznek a pszihologiara. Ha vannak tapasztalatok, nyugodtan irjatok:)



2017. aug. 6. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A pszichológiához nagyon sokat kell tanulni. 3 év alap+2 év mester+4 év szakpszichológus képzés, és utána az elhelyezkedés még mindig nem valami jó, mert telített a szakma, sokan tanulnak. Nem egy könnyű szak, de tanulással simán teljesíthető.


A másik, hogy az idegenvezetői se ér valami sokat, akkor egyetemen turizmus-vendéglátás (bár ez is telített) de legalább egy közgazdász papír van a kezedben, nem egy OKJ.

2017. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Okj mellett termeszetesen tovabbtanulnek, diplomat szereznék, csak azzal az okj-vel mar el tudnek helyezkedni par helyen, szerintem jobb ha az ember tobb labon all.
2017. aug. 6. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
A pszichológia a legtöbb esetben bullsh*t képzés, sokan nem is fognak tudni elhelyezkedni a szakmájukban és éveket pazarolnak el erre, mert anno érdekelte őket a pszichológia. Te ne legyél egy a sok közül, ha érdekel a pszichológia, kapj fel egy könyvet ebben a témában és olvasgasd, de mellette tanulj valami normálisat.
2017. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Es a turizmus-vendeglatas "normalis"? De nehany helyrol hallottam h " büfészak" nemtudom mennyire igaz.

Kulfoldon nyilvan konnyebb vele ehelyezkedni, meg erdemesebb is, de nekem ez is lenne vele a celom.

2017. aug. 6. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Az sem túl jó, mindenki turizmusos akar lenni. Külföldön meg nem tartják sokra a magyar diplomákat úgyhogy max tapasztalattal lenne ajánlatos kimenni.
2017. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy ha ilyen szemmel nezzuk, akkor manapsag minden szakma szar, meg ejtsuk, csak azert mert mindenki az a bizonyos xy akar lenni...akkor szerintetek megis mi szamit jo szakmanak?
2017. aug. 6. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:

"akkor szerintetek megis mi szamit jo szakmanak?"


infó, legtöbb mérnöki (de azért nem mindegyik), orvosi, fogorvosi, gyógyszerészet, meg úgy kb. az összes egészségügyis szak, jogász (bár túlképzés van belőle csak úgy, mint pszichóból), természettudományi szakok többsége (fizika, kémia, matek), tanári

2017. aug. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért #7-es nem kell műszaki bolondnak lenni. Közgazdászokból is hiány van, de turizmusosból pont nem. Pénzügy, nemzetközi gazd, alkalmazott kozg., gazdelemző mind nagyon jó szakok. A következők kevésbé jó szakok, de el lehet helyezkedni ezekkel is csak nehezebben: marketing, gazdmen, emberi erőforrások.
2017. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!