Hogyan döntsem el, hogy melyik szak érdekel a legjobban? Ezek közül a szakok közül szerintetek melyiknek lenne a legtöbb értelme?

Figyelt kérdés

Azt sem tudom eldönteni, hogy inkább humán vagy reál beállítottságú vagyok. Sok minden érdekel és mindig jó tanuló voltam mindenből mert mindent megtanultam, amit kellett, így a jegyeimből sem nagyon lehet ilyen következtetéseket levonni. Érdekelnek az idegen nyelvek, a művészetek, de a reál tárgyakat pl. matek, informatika is nagyon szerettem és jó voltam belőlük. Az a baj, hogy úgy érzem, hogy ha választanék egy szakot, akkor hiányérzetem lenne, de annak meg nem hiszem, hogy sok értelme lenne, ha egymás után elvégeznék két teljesen különböző szakot...Azt tudom, hogy elhelyezkedés, megélhetés szempontjából a reál szakok "jobbak" (bár szerintem ez azért sok dologtól függ és egy bölcsész diplomával is lehet jó állásokat találni), de engem nem annyira érdekel a pénz, inkább azt tartom fontosnak, hogy olyat tanuljak és utána olyan munkát végezzek, amit szeretek és élvezek.


Szakok, amikben gondolkodtam: Anglisztika (fordító-tolmács), Nemzetközi tanulmányok, Nemzetközi gazdálkodás, Tanári (idegen nyelvek), Gazdaságinformatikus, Had és biztonságtechnikai mérnök, Tájrendező és kertépítő mérnök, Építészmérnök.


2017. aug. 8. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te az a típus vagy aki mindenből képes egy jó szintet hozni, de semmiből sem kiemelkedő? Vagy legalábbis még nem jöttél rá ha mégis. Én elmennék pályaorientációs emberkéhez hátha ő rávilágítana valamire ami neked nem jutott az eszedbe.

+egy jó tanács: ne gondolj erre a döntésedre úgy, mintha az életed múlna rajta :) dönts felelősen, kérd ki azoknak a véleményét akikére adsz,

2017. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te az a típus vagy aki mindenből képes egy jó szintet hozni, de semmiből sem kiemelkedő? Vagy legalábbis még nem jöttél rá ha mégis. Én elmennék pályaorientációs emberkéhez hátha ő rávilágítana valamire ami neked nem jutott az eszedbe. Amikor lesznek a nyílt napok az egyetemeken akkor menj el rájuk.

+egy jó tanács: ne gondolj erre a döntésedre úgy, mintha az életed múlna rajta :) dönts felelősen, kérd ki azoknak a véleményét akikére adsz, és ha mégsem tetszik később akkor választasz majd mást.

Sok sikert :)

2017. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!