Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök tanulónak duális...

Gépészmérnök tanulónak duális képzés?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosban fogok tanulni szeptembertől,kaptam egy emailt hogy jelentkezhetek duális képzésre augusztus 17-ig,pl helyben a hankookba is lenne leehtőség. utánanéztem kicsit és elég vegyesen írnak róla.

mit gondoltok róla? mi előnnyel jár az,ha valaki duális képzésben vett részt a tanulmányai során? ez már munkaviszonynak számít? illetve mennyire nehezíti meg a mindennapokat az elkövetkezendő években, a tanulást stb?

mert ahogy olvastam a vizsgára való felkészülési időszakban lesz a munka.

tehát nem tudom megérné-e szívni vele pluszban,és mennyi időt venne el. első évtől tart, tehát azonnal kezdődik ahogy az iskola is,és egész évben tart, vagy csak a felkészülési időszakban?

illetve azt sem tudom mennyi eséllyel futnék neki, mi alapján vesznek fel stb. mivel nem olyan nagy város ezért gondolom sokkal több az esély bekerülni mint pl Pesten lenne.

kérlek oszd meg a véleményed ezekről a dolgokról, köszönöm a segítséget!



2017. aug. 9. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Duálisos vagyok, csak nem gépész-, hanem anyagmérnök. Vannak olyan cégek, akik kiadnak egy hónapot, hogy csináld meg a vizsgákat(általában azok a cégek, akik messze vannak az adott egyetemtől), vagy egy napot kiadnak vizsga előtt. Engem személy szerint hagynak bent tanulni. Meg lehet az ilyeneket beszélni a cégnél.

Ha nem akarsz vizsgaidőszakban "szívni", akkor szorgalmi időszakban nem csak lábat kell lóbálni, hanem tanulni is és elővizsgát is tehetsz vagy megajánlott jegyre hajtani (ha van lehetőség).

Az előnye a három éves munkatapasztalat és egy biztosabb munkaajánlat (nem 100%, hogy a későbbiekben alkalmaznak), és a specializációs tantárgyaknál lesznek előnyeid. Még csak egy éve járok egyetemre, de a a második félévben már az alapozó kémiás tantárgyak jobban mentek a tapasztalatoknak hála. :)

2017. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó a duális képzés, ha felvesz a cég.


Tudni kell a jogaidat. Csak szakmai melót csináltathatnak veled, csicska munkát nem, hogy fejlődni tudjál.


Van 4 hét szabid, fizetett. Minden hónapban kapsz díjazást, 12 hónapon keresztül egy évben, mindig ugyanannyit. Most a havi nettó legkevesebb 82 eFt.


Lesz szakmai gyakorlatod, ami előny egy "sima" képzésben részt vettel szemben.

2017. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!