Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes e turizmus-vendéglátás...

Érdemes e turizmus-vendéglátás szakra menni? (duális képzés)

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy nem érdemes,büfészak,nem lehet vele elhelyezkedni stb..

De akkor mi a tökömért oktatják még duálisan is?Az iskolai évek alatt is lehet már menni vele dolgozni.Ezt magyarázza el valaki nekem



2017. ápr. 24. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy van duálisan nem jeleni azt, hogy érdemes elvégezni.

Nem az elhelyezkedés a probléma, hanem hogy hülyére dolgoztatnak sokszor, de nem fizetnek meg normálisan. Ha csak a gazdasági szakokat nézzük a többinél is gyakori hogy túlóráztatnak, főleg pályakezdőként, de ott kapsz érte annyit, hogy megérje. A másik probléma, hogy mivel elég sok a TV. diplomás hiába helyezkednek el a szakmában sokszor olyan munkakörre vesznek fel diplomást ahova egy OKJ is elég lenne, ami meglátszik a fizun. Iskola alatt meg hiába vesznek fel valakit a szakmába, mikor sokan pl recepciósnak mennek, ahova azt nézik hogy legyen nyelvtudásod, aztán betanítanak 2-3 hét alatt, hogy hogyan használd a szoftvereket. Nem kimondottan kell ide diplomás tudás, max könnyebb, ha ismerik a rendszereket és nem kell külön megtanítani. De ugyanennyi erővel olyat is felvesznek, aki beszél 2-3 nyelvet és csak érettségije van.


Másfelől nyilván vannak kivételek, akik felküzdik magukat egy jól menő szálloda elnökévé, de ez csak egy résznek sikerül.

2017. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát el lehet vele helyezkedni?

Akkor mit érdemes tanulni?Minden,ami megtetszik,azt mondják,hogy szar,ne menj ide..

Egyedül a mérnök meg az infós vonal,ahova érdemes

De én nem vagyok egy műszaki beállítottságú ember.Főleg a gazdaság és az államtudományik érdekelnek

2017. ápr. 24. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:

El lehet vele helyezkedni, csak nem fizetnek meg normálisan vele.

Ha a gazdasági képzés érdekel a gazdmen elég könnyű még, kissé túlképzéses, viszont egy jó mester szakkal utána már megéri. Ha viszont csak alapszakot akarsz akkor a gazdasági szakok közül kermar és a nemzetközi gazdálkodás hasznosabb, de mindkettőnél ajánlott 2 nyelv magas szintű ismerete (mondjuk ez TV-nél is elvárás lenne), vagy kicsit nehezebb/szárazabb, de a Psz elég piacképes. Államtudományról nincs tapasztalatom.

2017. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.És a gazdmenedzsment az mit tanul pontosan?

Főleg azért néztem ki a turisztikát,mert érdekesnek találtam a tantárgyakat.Pl.vannak társadalomtudományi tantárgyak,politológia,szociológia,pszichológia stb,amik kifejezetten érdekelnek.Ezek a gazdmenedzsmenten is megvannak?

Illetve a közelben van 2 nagyon szimpatikus iskola,ahol tanítanak turizmus-vendéglátást

A gazdálkodás és menedzsment nehezebb?Ott erősebb a matek?

2017. ápr. 24. 22:11
 5/8 A kérdező kommentje:

A gazdmenedzsment amúgy nem annak való,aki saját vállalkozást akar alapítani?Vagy van már valami vállalkozásuk és abba kehyen vezető?

Én az egyetem leírása alapján ezt szűrtem le.

A TV meg annal való,aki éttermet/szállodát akar vezetni?

2017. ápr. 24. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:

TV-vel se csak éttermet/szállodát vezetnek, a gazdmenes se feltétlen vezető beosztású és nem csak saját vállalkozásban dolgoznak vagy alapítanak. Sokan multikhoz mennek el vele, de szerintem szállodát ezzel is lehetne vezetni. Főleg szervező/tervező munkát végeznek, mindenféle projekteket visznek végig és felügyelnek meg elemző munkákat végeznek. Általános gazdasági tudást ad, szóval sok mindenhez hasznosítható, de ezért is szoktál leszólni, hogy nincs egy terület amire specializálódna.


Matek kb ugyanannyi van ezen és a TV-n is, ebből a szempontból egyik se nehezebb. Politológia,szociológia,pszichológia is hasonlóan van mindnél, de az ilyen tárgyak gazdaságin első évben inkább csak tölteléknek vannak. Többnyire fel vannak sorolva kötelezően választhatók közé és mondjuk 10-ből 3-at kell elvégezni. Nem nehezebb a TV-nél, csak másabb. Itt főleg a csoportmunkák a hangsúlyosak és hogy minél jobb és gyorsabb problémamegoldó készséget fejlesszenek ki. A Tv viszont sokkal elméletibb.


Ha a TV szakot nézted ki és ez szimpatikus jelentkezz ide, de azért itt szálloda vezető pozícióhoz kaparni kell, főleg ha egy jobb helyre akarsz kerülni. Angol, német meg egy extra nyelvtudás kelleni fog, meg egy mester nem árt utána, meg hát sok-sok év szakmai tapasztalat. Ezzel is lehet sokra vinni, csak itt tényleg sok plusz kell mellé, nem csak a kötelező szakmai gyakorlat meg makogós nyelvtudás.

2017. ápr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi a felvilágosítást.

A gazdmenedzsment is jól hangzik.Csak annyi,hogy én nem vagyok egy "csapatszellemű ember".Inkább az egyéni feladatokat szeretem.Pl.fociban sem voltam soha jó,nem is szerettem.A sportban is az egyéni sportokat szeretem (pl.küzdősport,erőemelés).Szóval nem vagykk úgy oda a csapatnunkáért.Így érdemes lenne gazdmenedzsmentre jelentkezni?Mert ugye írtad,higy ott fontos a csoportmunka

2017. ápr. 26. 11:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Most fogok németből nyelvvizsgázni.Egy angol nyelvvizsgát meg mindenképpen kéne még szerezni,mert az angoltudás szinte már elvárás.Azt amúgy tudom,hogy a tv-het 2 nyelvvizsga kell
2017. ápr. 26. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!