Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha duális képzésre megyek,...

Ha duális képzésre megyek, mennyivel lesz kevesebb a szabadidőm?

Figyelt kérdés
Most vettek fel egyetemre, most kaptam értesítést hogy lehet jelentkezni duális képzésre. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel lesz kevesebb szabadidőm mellette? Nehezebb így végig csinálni az egyetemet?

2017. aug. 9. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen rendszerben van lebonyolítva.

Van ahol egész szorgalmi időszakban nem kell menni, viszont vizsgaidőszakban és nyáron végig. Ez szerintem szívás, mert egy keményebb szakon meló nélkül is nehéz a vizsgaidőszak, nemhogy heti 5x8 órát dolgozva.

Máshol pedig heti 2-3 napot kell menni dolgozni szorgalmi időszakban is. Talán itt egy kicsit kiegyensúlyozottabb a helyzet.

2017. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanannyival lesz kevesebb szabadidőd, mintha az egyetem mellett bárhol dolgoznál gyakornokként. De viszont a pénzed sokkal több lesz, akkor is kapsz lóvét amikor nem dolgozol, míg a sima gyakornok csak akkor kap lóvét, ha dolgozik és azt is adókötelesen, míg te akkor is kapsz, ha nem dolgozol és adót se fizetsz belőle.

Döntsd el mi kell neked szabadidő vagy lóvé.

2017. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ha tudnék gondolkodás nélkül mennék. Sokkal előrébb leszel szakmailag, fizetnek is érte és mire végzel valószínűleg biztos munkahelyed is lesz.
2017. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!