Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mekyik szakot ajánljátok...

Ti mekyik szakot ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 éves vagyok, de már többször eljátszottam a gondolattal, hogy mit fogok dolgozni, milyen egyetemre menjek, hogyan alakítsam a jövőm. Az orvosi eléggé érdekel, szerintem jó is vagyok benne. Érdekel az a sok minden amit a csöpp kis testünk tartalmaz, nem undorodom a vértől satöbbi... azonban a szívem igazából másfele húz, pontosabban a divattervezés felé. És nem olyan divattervezői karrierre gondolok, hogy bejelentkeznék valami magyarországi tanfolyamra.. kinéztem már két iskolát, az egyik az Ecole de la Chambre Syndicale (Parizs, ide ját pl. Yves Saint Lauren ) a másik pedig a Fashion Institute of Technology (New York, ide jart pl. Calvin Klein). Tudom, hogy kicsi az esélye hogy felvesznek de én azért megpróbálnám. Az orvositól az tart vissza, hogy marha sok év, amìg kijárom, és nem akarok addig a szüleim nyakán maradni és dolgozni meg nem igen lenne időm a sok tanulás mellett... a divattervezéstől pedig az, hogy nem biztos hogy érvényesülök. Szerintetek?

2017. aug. 10. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De ha már külföldön nézel iskolát, akkor a nyelvek mennyire mennek? Milyen szinten tudnád követni az angolul, esetleg franciául tartott órákat? Milyen esélyekkel tudnál külföldön úgy élni és tanulni, hogy dolgozni is tudj mellette?

Mindezekre készülnöd kell, tehát legalább angolból nagyon kellene teperned, és egy magas szintet elérni, legalább nyelvvizsgát szerezni, stb.

Aztán még ott vannak a követelmények, tisztában kell lenned azzal, hogy milyen vizsgákat követelnek meg a felvételihez, ezeket hol kell letenned, hogy kell rá készülnöd, tehát rengeteg részlet van, aminek utána kell járnod.


Orvosira az kell, hogy a kémia és a biológia érdekeljen és jó legyél benne, mert ezekből emelt szintet kell tenned érettségin. Főleg a kémia a bonyolult a számítások miatt, tehát ehhez is hatalmas önszorgalom kell.

2017. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az angol már elég jól megy, a franciában pedig még kezdő vagyok, de igyekszem, hisz csak idén kezdtem el.

Amint 15 éves leszek elkezdek nyáron dolgozni, és mindent félreraknák a fősulira+talán gimi után egy évig otthon maradnák még dolgozni. Ezen kívül van egy saját számlám, azon a szüleim gyűjtenek, bár nem óriàsi összegeket, de az is nagy segitség.

Köszönöm széprn a válaszod :)

2017. aug. 10. 19:11
 3/13 A kérdező kommentje:
Bioszt nagyon szeretem, a kémiát mèg csak 2 éve tanuljuk, de azt is bírom. Köszönöm megegyszer a valaszod :)
2017. aug. 10. 19:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Még fontosabb kérdés: mennyire vagytok pénzesek? Eleve nem 2 forint nyugaton lakni, főleg Párizsban és akkor még a tanfolyam árát nem is említettem (mert gondolom nem ingyenes).
2017. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha csak nem vagytok milliárdosok, akkor felejtős mindkét általad említett egyetem. Bár 14 évesen gondolom annyira nem látod még át a dolgokat.

Ha érdekel az orvosi, akkor én azt ajánlanám, hogy egyelőre inkább arra koncentrálj. Aztán majd ha 10. után még mindig inkább a divattervezés felé húz a szíved, akkor olvass utána alaposabban a témának.

És nem, nem fogsz kapni kint ösztöndíjat.

2017. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

FIT-en a tandíj: Baccalaureate-level, out-of-state residents $10,096.00 per semester


tehát tízezer dollár szemeszterenként. ehhez szerintem sajna kevés lesz a nyáron félrerakott pénzed :D ez két-három évre 10-15 millió forint. bár gondolom ott is van student loan... az már a te döntésed, hogy megkockáztatod-e, hogy ennyi pénzt felvegyél egy olyan képzésre, amiben eleve nehéz érvényesülni, külföldiként pedig talán még nehezebb lenne neked.

és ez még csak a képzés ára, a megélhetésről nem beszéltünk.


az angol/francia mellett talán a rajzi képességeid a legfontosabbak még, hogy megfelelőek-e.

2017. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Nem, nem kevés erre a félrerakott pénzem, tudom, hogy mennyi a tandíj, pontosan kiszámoltam, hogy mennyit kell hozzá dolgoznom.

2017. aug. 11. 07:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Jól teszed gyűjtsd a pénzed! Ez a legfontosabb és tanulj jól. Ha mégse akarsz majd ezekre a drága helyekre menni még mindig jól jön mondjuk lakásra vagy egyebekre később.
2017. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hm csak kíváncsiságból: 14 évesen hogy tervezted hofy összeszedsz 15 millát + még amit a megélhetésedre kell majd költened?🤔
2017. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Közel nem 15 milláról van szó. (:
2017. aug. 12. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!