Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mekyik szakot ajánljátok...

Ti mekyik szakot ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 éves vagyok, de már többször eljátszottam a gondolattal, hogy mit fogok dolgozni, milyen egyetemre menjek, hogyan alakítsam a jövőm. Az orvosi eléggé érdekel, szerintem jó is vagyok benne. Érdekel az a sok minden amit a csöpp kis testünk tartalmaz, nem undorodom a vértől satöbbi... azonban a szívem igazából másfele húz, pontosabban a divattervezés felé. És nem olyan divattervezői karrierre gondolok, hogy bejelentkeznék valami magyarországi tanfolyamra.. kinéztem már két iskolát, az egyik az Ecole de la Chambre Syndicale (Parizs, ide ját pl. Yves Saint Lauren ) a másik pedig a Fashion Institute of Technology (New York, ide jart pl. Calvin Klein). Tudom, hogy kicsi az esélye hogy felvesznek de én azért megpróbálnám. Az orvositól az tart vissza, hogy marha sok év, amìg kijárom, és nem akarok addig a szüleim nyakán maradni és dolgozni meg nem igen lenne időm a sok tanulás mellett... a divattervezéstől pedig az, hogy nem biztos hogy érvényesülök. Szerintetek?

2017. aug. 10. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy nem 15 milláról? Egy szemeszter (1 félév) 10000 dollár, 6 szemeszter (általaban ennyi egy bsc) 60000 dollár. Az akárhogy is számolom 15milla
2017. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondom, hogy az álmaidat kövesd, de nem árt, ha ezek reálisak. Nem tudom, mennyire vagy tehetséges rajzból, de az az alap a divattervezéshez.

Az orvosi egyetem reálisabb és biztosabb megélhetést ad mind itthon, mind külföldön. Ha képes lennél diákmunkával összeszedni a tandíjat a fenti drága helyekre, azt a pénzt akár összespórolhatod arra is, hogy a 6 év alatt megállhass a lábadon. Én egyébként orvosira járok, de az volt a vágyam 14 évesen is. Abban az esetben mondanám határozottan, hogy inkább ezt válaszd, ha tényleg van hozzá kedved, nem csak amolyan ha nem jön össze a divattervezés alapon, hanem önmagáért is érdekel. Akkor viszont szerintem jobb választás lenne. Ha nyugatra mennél, a közelebbi Párizst ajánlanám New York helyett, biztonságosabb is egy egyedülálló lánynak, közelebb is van, EU-polgárként elérhetőbb is.

2017. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2017. aug. 17. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!