Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt magyar vagy emelt...

Az emelt magyar vagy emelt angol érettségit könnyebb megcsinálni?

Figyelt kérdés
Lehetséges egyáltalán megcsinálni az emelt magyart? Sok embertől hallottam, hogy szinte lehetetlen jól megírni a magyart.. 80-90% kellene.. Tapasztalatokat, véleményeket szívesen várnék.. Az angolom azért kétséges, mert kb. 1 éve kezdtem el tanulni... Köszönöm előre is, az értelmes válaszokat!
2017. aug. 10. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik nyelv, amit magas szinten beszélsz? Egyébként szerintem egyértelműen az emelt angol, de emelt magyarra is jól fel lehet készülni.
2017. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Emelt angol könnyebb szeritem, persze ha egy éve tanulod, teljesen felejtős.

Nagyon erős nyelvérzék kéne ahhoz, hogy ilyen szintre felgyere, akár a 60%-ra is. A 80-90% egyébként angolból is piszok nehéz, még azoknak sem jön össze zömével, akik 4 évig tanulják.

2017. aug. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én emelt magyarból érettségiztem 88%-ra, emelt angol pedig 91% lett, de én az angolt 7 éve tanultam akkor. Szerintem am angolból ha van nyelvérzéked simán lehet fejlődni annyit hogy 60-70% legyen..több nem biztos. De ezek típus feladatok tehát be lehet őket gyakorolni. Minden lehetséges de nagyon keményen kell tanulni ès még szerencsédnek is kell lennie. Ez van..sok szerencsét
2017. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Kedves utolsó: Mennyit készültél az emelt magyarra? Miket olvastál? Mikor érettségiztél?

2017. aug. 11. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idén érettségiztem emelt magyarból, legjobb barátnőm meg emelt angolból. Én imádom a magyart, kilencediktől úgy készültem már, hogy emeltezni akarok, a tanárunk is tudta, és mindig mondta az emeltes követelményeket, faktra is jártam, OKTV-re is mentem, de külön magára az érettségire nem készültem. Kb. egy kezemen meg tudom számolni, hány feladatsort csináltam meg. 92% lett nekem, az írásbeli 88%, a szóbeli 100%. De én tényleg imádom a magyart, a verseket, regényeket, most is, érettségi után Esti Kornélt olvasok.

Barátnőm kb. anyanyelvi szinten beszéli az angolt, felsőfokúja is van, konkrétan unalmában angolul beszél, jobban érzi az angolt, mint mondjuk némelyik angoltanár a suliban. Semmit nem készült az érettségire, a szóbelis témaköröket is a szóbeli előtt nézte meg életében először. Neki is 92% lett, 90% az írásbeli, 100% a szóbeli.


Nekünk például így sikerült 90% felett elérni az emelt magyar és angol érettségit. Nem tudom, mennyire segített, de remélem, valamennyit igen^^

2017. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén érettségiztem emelt magyarból.

Különösebben nem tanultam rá, a kötelezőket olvastam, azon kívül pedig minden mást, amit szerettem -ez sokszor nem kapcsolódott a tananyaghoz vagy a követelményekhez- de mindenkinek más...

Könnyebb volt, mint amire számítottam, a reflektálás mindig is az erősségem közé tartozott, egyedül a verselemzés, amivel kicsit többet kellett foglalkoznom.

Összességében 86%-os lett az érettségim eredménye a magyart illetően.

2017. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Wow! Mindenkinek gratulálok! Nagyon szép eredmények! Köszönöm hogy válaszoltatok a kérdéseimre:) Még annyit szeretnék megtudni, hogy a világirodalomból/ magyar irodalomból mit kellene feltétlenül elolvasnom?
2017. aug. 11. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vagyok a 88% os magyaros idén érettségiztem...én őszintén szólva mindig imádtam a magyart, és ha így vesszük akkor kb 7.óta ( a gimis anyag óta) "készültem" rá. Sokat olvastam szabadidőmben. Csakúgy mint az angolhoz, ehhez is kell érzék. Érdemes mindent elolvasni ami a tankönyvekben szerepel emeltes anyagkènt. Csinálj mintafeladatokat, mert abból làthatod hogy melyik rész hogyan megy. Magához a versfelismeréshez meg jó memória és szerencse is kell..az ilyeneken lehet nagyot bukni..a többi az nem vészes. Ha nem èrted félre a verset= nem írsz valami olyat ami totál nem i
2017. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hoppa..szóval nem illik oda akkor már jó id vagy :) én az írásbelire csak egy próbaérettségit csináltam meg és ennyi. A szóbelire egy másfél hetet tanultam. De ha valakinek nincs meg az alapja akkor javaslom, hogy olvasson sokat, gyakorolja a fogalmazást stb. Beszélj a tanároddal, biztos tud segíteni :)
2017. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Idén (arról gőzöm sincs, hogy tavaly is volt-e, de biztosan..) megvásároltam az idei évre szóló emelt magyar tételek könyvet.. ennyi könnyítés van az emeltesek részére.

Minden tételt tartalmazott kidolgozva, nyelvtan és irodalom (magyar és világirodalmat egyaránt) ez nekem speciel egy irtó nagy könnyítés volt. A könyv persze nem készít fel teljes mértékben, de egy alapnak nagyon megfelelő.

Amit mindenképp olvasni kell, azok a tételek között szereplő művek, a szóbelin ezzel nem igazán érhet meglepetés.

2017. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!