Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika alapszak...

Gazdaságinformatika alapszak a Corvinuson vagy a BGE-n?

Figyelt kérdés
A corvinuson jóval magasabb a ponthatár. Arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség a kettő között. Vagy ha valaki a kettő közül valamelyik egyetemen tanul, szívesen meghallgatnám a véleményét, tapasztalatát a szakkal kapcsolatban.

2017. aug. 13. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm Corvinusra ment, én BGE-re. Megvolt a pontom oda is, csak hallottam, hogy a BGE gyakorlatorientáltabb.

Ez valóban igaz tapasztalataink szerint, Corvinuson a gazdasági részre feküdnek inkább rá, BGE-n több az infós tárgy, illetve a gyakorlati órák.

A ponthatár azért magasabb, mert a Corvinusnak nagyobb a presztízse, és oda a ponthatárokból következtetve sokkal jobb eredményekkel felvételiznek.


Még annyi, hogy most a BGE-n az idei gólyáknak már átírták a tantervet, nekem kicsit könnyebbnek tűnik, mint ami nekünk eddig volt. De ez majd kiderül. :)


Én személy szerint egyáltalán nem bántam meg, hogy idejöttem gazdinfóra.

2017. aug. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én a Corvinusra járok gazdaságinformatikára, és ahogy az előző válaszoló is írta, az első évben tényleg sokkal inkább a gazdasági vonalra voltak kihegyezve az óráink. Második félévben például nem is volt olyan órám, ami infóteremben lett volna, ami egy informatikai szakon azért furcsa, de ettől függetlenül én nem bántam meg, hogy idejöttem. Érdekesek a tárgyak, és második évtől egyre több olyan órát tudsz felvenni, ami már ténylegesen az informatikához kapcsolódik.

Ha gondolod írj rám privátban, és akkor mesélek kicsit bővebben a tárgyakról és az egyetemről magáról :)

2017. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: Én idei BGE-s gólya vagyok, miben lett könnyebb idén?
2017. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, #1 vagyok!


Nektek nem lesz hálózatok tantárgy még elsőben, ezáltalán nem kell vizsgaként a komplex nevű feladatot megcsinálni, ami nagyon erős kezdés egy gólyának ha olyan 10-11 tárgya van. (VirtualBox-ban dolgoztunk, de ezt majd később megtudjátok, hogy mi is, mert ha jól tudom, valamelyik félévben lesz ilyen nektek is)

Kevesebb órátok is lett, mint nekünk volt, pár tantárgyat kivettek. A közgáz 6 kreditet fog érni nektek, ami elég soknak számít, nekünk 3 vagy 4 volt, viszont mellé a tárgy is könnyen teljesíthető. :)


Ami húzos lesz, az a matek1, nekünk 5 kredit volt, nektek már 6. Fogadd meg egy tanácsom, és próbálj óráról órára készülni, mert máshogy szinte lehetetlen átmenni. A tanárokat csekkold markmyprofessoron, mrt az sem mindegy, hogy kihez veszed fel. Ha zh-kból idén meg lehet szerezni a megajánlott jegyet (nekünk még nem lehetett), akkor mindenképpen arra hajts!


Sok sikert!

2017. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! :)
2017. aug. 15. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!