Elmennétek így doktorira?

Figyelt kérdés

Van egy jólfizető állásom egy multinál. Tök jó hely, nem kell megszakadni, előrelépési lehetőség is van. Nekem viszont nehéz, inkább emberi tényezők miatt (folyton meetingek, nem tudok csendben, elmerülten dolgozni semmin, például...)


Felajánlották, hogy próbáljam meg a doktori képzést kommunikációs területen. Nézegettem az ösztöndíjakat, van egy kisvállalkozásom, ha mellette csendben tudok valamennyit dolgozni, akkor kb. annyira jövök ki az állami képzésben, mint a multinál, meg izgat is a dolog.


Csak hát... Előbb-utóbb lakást kéne vennem, gyereket szeretnék 3-4 év múlva. Most kicsit két lehetőséget látok: összeszorított foggal kibírom itt és akkor van anyagi biztonság, vagy fejest ugrok a bizonytalanba, és foglalkozom valamivel, ami számomra izgalmas.


De mindezt Magyarországon... Hááát... Szerintetek érdemes?


2017. aug. 15. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt tedd, amihez kedved van. Vagyis jelenleg a doktori. Anyagilag még bármi történhet emellett is, mint ahogy a multi se sírig tartó fizetésgarancia. Ha nem azt választod, amihez a szíved húz, egész életedben azt fogod sajnálni.
2017. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, főleg, ha már most belefasulsz a munkába, és egyébként is jól kijönnél belőle anyagilag. Te biztos jobban tudod, de a gyerekednek sem kell majd úgy éreznie, hogy áldozatokat hoztál érte, majd minden meglesz a maga idejében.
2017. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha lesz egyéb kereseted az ösztöndíj mellett akkor akár még jól is járhatsz, de nagyon sok mindentől függ. A doktori iskola sem mindegy, a témád sem mindegy és a tanszék/intézet sem, ahol a témádon dolgozol. Én például ígyis néha majdnem belerokkanok. Ezer plusz munka (a PhD-s az ingyen munkaerő), gyakrolatok, hallgatók, megbeszélések, elmenni dolgozni bár elméletileg 4 órában lehet szinte esélytelen. Egyszerűen nincs idő. Az első két évben teljesíteni az összes tantárgyat, nyelvvizsgázni, közben haladni a témáddal. Ne érts félre, én választottam ezt és egyébként még, ha most nem is úgy tűnik alapjáraton szeretem, de nem szabad azt hinni, hogy ez mindenképp a nyugalom és béke szigete lesz. Hely függő. Van persze olyan hely is, ahol tényleg csak időnként bemennek "kutatgatnak" meg tanulgatnak békében. Én azt javaslom olyan embert keress, aki abban a doktori iskolában van, ahová hívtak. Ő tudja reálisan megítélni. Ha a gyerek, lakás témát inkább 4, mint 3 éven belül tervezed akkor nem hinném, hogy ez akadály, mert 4 (+_1) év alatt amúgyis be kell fejezned a doktorit.
2017. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen a doktorit választanám! A multis munkahely is egy szép dolog, de ne mondj le az álmaidról! És ha külföldre vetődsz, ott nagyra értékelik a doktori címet, nem csak a rendőr enged el szabálytalanságnál, de a munkahelyen is sokat számít.
2017. nov. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!