Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti elmennétek 21 évesen...

Ti elmennétek 21 évesen nappali tagozatos főiskolába?

Figyelt kérdés

Ősszel leszek 22, és ha belegondolok,hogy csak 26 éves koromban fogok először munkába állni...

Ráadásul már így is alig tudnak eltartani, a tandíjamat a nagyapám akarja kifizetni(mert államilag támogatottra nem hiszem,hogy felvennének, meg nem akarok röghöz kötött lenni), viszont az egyéb költségeket nem tudom,hogy ki fizetné ki nekem, így is alig van pénzünk. Így szóba jöhet a levelező is, de mindig arra gondolok,hogy lehet,hogy valami nagyon jó dolgot hagyok ki, ha nem megyek el nappalira(pl. barátkozási lehetőséget, élményeket), viszont másfelől meg tudom,hogy sehogy sem tudnám kifizetni + ha elvégezném akkor a 0-ról kezdeném az életet, pénz és munkatapasztalat nélkül.

Mi a véleményetek?


2012. jún. 28. 13:52
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
MUNKA!
2012. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Levelező+munka.
2012. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Levelező+munka
2012. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Büdös a munka?
2012. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
nem büdös.
2012. jún. 28. 14:44
 6/27 anonim ***** válasza:

De mit csináltál idáig? Úgy értem dolgoztál vagy tanultál?

Amúgy munka+levelező mellett is érhetnek "nagyon jó dolgok". Barátkozási lehetőség és élményszerzés nagyon sok élethelyzetben akad. :)

Másrészt a csoporttársai 18-19 évesek lennének és ebben a korban még pár év is sokat számít. Persze nem azt mondom, hogy nem tudnál beilleszkedni.

Én a munka-levelező páros mellett rakom le a voksom, a családodnak is sokkal könnyebb lenne.

2012. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Sajnos két évig semmit sem csináltam, szégyenlem is magam nagyon.

Ebbe hirtelen bele sem gondoltam,hogy nem az én korosztályom, van benne valami.

2012. jún. 28. 14:54
 8/27 anonim ***** válasza:
Biztos, vagyok benne, hogy nem lennél túl öreg hozzá. Én 23 évesen kezdtem az egyetemet, és volt 30 éves csoport társam is. Inkább a 20-21 évesek vannak többen. Sokan maradnak suliba érettségi utáni okj.-s képzésen, ők alapból nem 19 évesen kezdik. Meg nem is vesznek fel mindenki elsőre.
2012. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Egyetemeken van Okj-s felsőfokú szakképzés az csak két év.
2012. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem is azon van a hangsúly, hogy idősebb leszel ott vagy sem. Ha jól érzem tanácstalan vagy azzal kapcsolatban, hogy mihez kezdj magaddal és a fősuli egy alternatíva. Ennek akkor lenne értelme, ha valamit nagyon szeretnél ott tanulni vagy kiemelkedően tehetséges lennél. De írtad, hogy nem vagytok jó anyagi helyzetben. Úgy kicsit drága mulatság lenne elmenni nappali fizetősre, a buli kedvéért és hogy addig is csinálj valamit.

Egyébként most őszre megjelöltél valamit? Vagy csak elméleti fejtegetésről van szó?

2012. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!