Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a főbb különbségek az...

Mik a főbb különbségek az emberi erőforrások és a munkaügyi és tb. igazgatási szak között?

Figyelt kérdés

Úgy értem azon kívül, hogy az egyik a gazdasági, a másik meg a jogi karon van. Milyen feladatkörei vannak egy hr-esnek, és hol tud elhelyezkedni? A másik szakot azt talán jobban átlátom, legalábbis a tb specializációját. A munkaügyi specializáció viszont gondolom eléggé hasonló a hr-hez, nem? Melyik szak keresettebb, és mennyit keresnek nagyjából ezek az emberek? Megéri tanulni ilyen szakokon?

Most csak gyorsan összeszedtem pár kérdést, de igazából minden ezzel a 2 szakkal kapcsolatos infó, tapasztalat érdekel!



2017. aug. 17. 16:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még egy elég fontos kérdés: milyen ember alkalmas ezekre a szakokra? Feltétlenül szükséges a beszédesség, a jó kommunikációs készség? És mennyire matekos szakok?
2017. aug. 17. 17:05
 2/3 anonim válasza:

Engem is érdekeltek ezek a szakok, csak én meggondoltam magam, mert azt mondták húzós a matek emberi erőforrás alapszakon. Én pedig soha nem voltam jó matekból, 3-mas lett az érettségim, aminek viszont örültem! Továbbá nehéznek mondják a számvitelt és a pénzügyet is a szakon. Arról nem tudom mit írni, hogy milyen az elhelyezkedés vele. HR szakemberekből hiány van a munkaerőpiacon, sok helyen olyan emberek dolgoznak HR-esként, akinek nem az a végzettségük. Nem feltétlenül szükséges hozzá ilyen végzettség, bár gondolom előny, ha van.

Jogi területen ha jól tudom nincs matek, humánosabb beállítottságú. Szerintem jóval könnyebb lehet, mint az emberi erőforrások.

2017. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bocsi előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ebben a szakmában fontos a jó kommunikációs készség. Előbb felvesznek egy olyan munkavállalót, aki talpraesett, nem ijed meg a kihívásoktól, mint akinek jó szakképzettsége van, de fél megszólalni. Én diákmunkásként dolgoztam személyügyön, sokat kell telefonálni, emberekkel foglalkozni.
2017. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!