Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol általános felsőfokú...

Angol általános felsőfokú vagy szakmai közép? És hogyan tanuljak rá?

Figyelt kérdés

Emberi erőforrások szakosként a diplomához kell egy általános felsőfokú vagy egy szakmai közép nyelvvizsga

Sajnos még csak középszinten állok angolból. Nem tudom a kettő nyelvvizsgatípus közül melyiket válasszam, melyiket tudnám megcsinálni 1 éven belül?

És hogyan készüljek? Gondolkoztam már tanfolyamon, de az az igazság, hogy egy tanfolyam rengeteg pénzbe, szerintem nem éri meg anyagilag, főleg, hogy a nyelvvizsga díja is pénz, bár nem tudom, lehet támogatja az állam, ha sikeres. Nem szoktam angolul filmeket nézni, sőt még magyarul is ritkán nézek filmeket, abból nem tudok megtanulni. Valami olyan oldal vagy anyag kellene nekem, amit ha megtanulok, akkor biztosan meglesz a nyelvvizsga. Ugyanis napi max 1-1 órám lenne tanulni rá, sokszor utazás közben tanulnék, úgy tervezem

Kérlek, ha tudtok ilyen ingyenes oldalt vagy anyagot küldeni nekem, azt nagyon megköszönném!

És várom a tapasztalatokat is, kinek hogyan, miként sikerült megcsinálnia a nyelvvizsgáját!



2017. aug. 19. 00:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Középfokról egy év alatt simán fel lehet jutni felsofokra mindennapi tanulással. Ajánlom az 1000 questions & 1000 answers könyvet állítólag jó (én most csinálom és meg vagyok vele elégedve, bár nem biztos hogy megéri az árát). Szerintem ezt a könyvet csinálgasd egyedül. Ezen kívül (és talán ez a legfontosabb) találj valakit akivel heti minimum 1x fél vagy egy órát tudsz beszélgetni angolul. Ha megengedheted magadnak akkor néha egy tanárral nézd át az olyan részeket amik nem teljesen világosak. Ezt lehet ismerőssel is aki jól beszél angolul. Ezen kívül youtube-on van egy két angol magyarázós videó azokat tetszés szarint nézegesd, ha akarod akkor linkelek párat ide. A filmnézés még nagyon ajánlatos, bár ahogy mondtad azt nem szoktad. SZerintem válassz ki egy sorozatot ami érdekel és azt nézd angolul néha, olvass sokat és sok sikert ;)
2017. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!