Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikához felvételinél...

Anglisztikához felvételinél beszámítják a közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy emelt angol kell oda meg még vmi választott, de olyat hallottam, hogy felvételihez nem adnak +pontot a középfokú nyelvvizsgáért, és így nem fognak felvenni. Felsőfokút beszámítják?

2013. jan. 1. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem kaphatsz pontot angol emelt érettségiért (a plusz 50 pontot) és az angol nyelvvizsgáért (28 v 40 pont).

Ez minden szakon így van, hogy ugyanazért ne tudd kétszer bezsebelni a pontokat.

2013. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nemértem.. ha máshova megyek pl élelmiszermérnök, akk oda vinném a közép infot, emelt angolt, de oda mégis adnak +pontot a nyelvvizsgámért, nem?
2013. jan. 1. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Egyszerre nem kaphatod meg sehol sem az 50 pluszpontot az angol emeltért, és a 28 v 40 pontot az angol nyelvvizsgáért.

Pontszámító kalkulátorok ezt nem szokták figyelembe venni, ezért lehet, hogy ott többet írt.

Felvi.hu-n lévőt használd, az úgy tudom, figyelembe veszi.

2013. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Beszarok-.- értem, köszi
2013. jan. 1. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha a jelentkezı egy adott idegen nyelvbıl egyidejőleg lenne jogosult emelt szintő érettségi

többletpontra és nyelvvizsga alapján járó többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a

számára kedvezıbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."


De ez logikus is, mert akkor ugyanarra kapnád meg kétszer a pontokat, ami ugye nagyon igazságtalan lenne a többi jelentkezővel szemben.

Esetleg ha más nyelvből van nyelvvizsgád, azt beszámítják, csak ugyanazt a nyelvet nem.

2013. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Egy nyelv tudásáért egyszer lehet többletpontot kapni. Ez ennyire egyszerű, ha beszarsz, ha nem.
2013. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De attól még beszarok. Így egyre csökken a lehetőségek száma, hogy hova kerülhetek be.
2013. jan. 2. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
ez így van, de teljesen jogos, nehogy már úgy odalegyél az emelt angolos nagyjából középszintű nyelvtudásodért. ha akarsz pontot, beszélj két nyelvet. emeltezni érdemes két kiválasztott tárgyból, arra jár a 100.
2013. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!