Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyetemi élet a...

Milyen az egyetemi élet a pécsi, szegedi vagy az ELTE ÁJK-n?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, de nem tudom, hogy hova menjek. Győri vagyok, tehát az ELTE lenne a logikus, de azt hallottam, hogy a budapesti egyetemeken nem alakulnak ki olyan közösségek, mint vidéken. Emellett a várost sem szeretem. Pécsről sok helyen azt hallani, hogy nagyon nincs ott pénz, kezd leépülni a város, nincsenek programok. Emellett a jogi karról sem mondanak jókat. Viszont a hely gyönyörű és akik oda jártak, azok imádták. Szeged végképp messze lenne, Bp-vel vagy Péccsel nincs ott ismerősöm sem, viszont az egyetem állítólag jó, a városról is szépeket mondanak, meg a hallgatók is szeretnek oda járni. Tudom, hogy nincs olyan, aki mindhárom egyetemre járt, viszont jó lenne, ha minél többen elmondanátok a saját tapasztalataitokat.

2017. aug. 20. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Én Szegedre járok, igaz másik karra, de az SZTE-re. Egyetemi bulik minden héten vannak szinte, mikor melyik karnak, nyugodtan mehetsz bármelyikre. Az összegyetemi gólyatábor, és a kari gólyatáborok is jók, nincs semmi durvaság, jó a közösség. A várost is nagyon szeretem jó a hangulata, főleg egyetemi időszakban.


De!


Győrből biztos nem utaznék odáig. Ha hétvégente haza akarsz járni, akkor iszonyat hosszú az út, főleg ha késnek is a vonatok, nagyon macera lenne szerintem. Ha meg szeretsz a családdal is lenni akkor végképp. Max akkor éri meg szerintem, ha havonta 1x max 2x mennél haza, mert fáradt is leszel, plusz még ekkora utazás...

Én 80 kmre vagyok Szegedtől, szinte minden hétvégén hazajárok de kimerítő a félév végére azért.

2017. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

1.

Én épp az éven fogok kezdeni SZTE-n levelezőin Miskolcról.

Alig várom 2 hetente a 6+6 órás utakat.


Egyébként én itt valamelyik másik kérdésnél olvastam, hogy az ELTE egyáltalán nem tanulóbarát, és az ösztöndíjak stb. is kevesek. Az, hogy ez igaz-e, vagy sem én nem tudom. Csak gondoltam leírom.

2017. aug. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem kell ekkora hangsúlyt fektetni a távolságra. Én 70 km-re laktam az egyetemtől a szomszéd megye túlvégében és napi szinten bejártam. Az átlagos napi utazási idő 4-6 óra volt. 4 óra amikor pont minden jól jött ki, de ez szinte sose így történt, sem a vonatok, sem az egyetem nem alkalmazkodtak hozzám. Túléltem és kifejezetten jobb eredménnyel zártam, mint azok, akik koleszosok voltak. Heti egyszer bármekkora utat ki lehet bírni szerintem, nem ennek kellene lennie a mérvadónak egy ilyen döntés során.
2017. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Helyes, Győrből menjünk Szegedre, oda, ahonnan a legtöbben Győrbe költöznek, ha az országon belüli vándorlást nézzük.


Egy gazdagabb városból egy szegény városba fogsz érkezni, ha Szegedre jössz Győrből, szerinted mi vár?


Szegeden a Lófara mögött van a Jogi Kar...

2017. aug. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Időben igazából Szeged vagy Pécs ugyanannyi lenne, csak Budapest jobb. Kedves utolsó: Győr egy rohadt jó város, de a jogi kara kb a béka segge alatt van az még összes többi vidéki karhoz képest is. Emellett államilag támogatott képzés sincs Győrben.
2017. aug. 23. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mint városokról tudok igazán nyilatkozni, BP-ről és Szegedről, mindkettővel elég sok a személyes tapasztalatom, remélem nem tartod feleslegesnek a gondolataimat. :)

Én jó magam az Eltére járok, bár nem jogi karra, de párszor már megfordultam az Egyetem téren, sőt, lehet mesterre (poli) ide fogok jövőre jelentkezni. Én jól érzem magam ->>Budapesten, igaz, ide is akartam jönni. A legjobban azt szeretem benne, hogy mindig van mit csinálni, gyakran új arcát mutatja a város és tele van lehetőségekkel. Kézműves sörfesztiválról, buliról, galéria kiállításról vagy az eltévedt külföldiekről legyen szó. BP ilyen szempontból csodás, de marhára sok és fárasztó tud lenni.

Nekem igazi egyetemi baráti társaság, akikre azt mondhatom, bármikor szívesen lógok velük, a másodévben alakult ki, addig csak ellötyögtem az emberekkel. Szerintem nagyon sokféle, izgalmas emberrel találkozhatsz, akikkel azért igenis van lehetőség kapcsolat kialakítására, de ez nagyon rajtad is múlik!

Ismerek nagyon rendes, mégis társasági embert az ájk-ról, de emellett igazi hipsztert és alkeszt is (hát na, mindenki másképp küzd meg a joggal). Mint minden karon, vannak nagyon jó fej emberek, ki ha én nem megmondó arcok, ami a jogi vonalon természetesen több, mint egy sima bölcsészkaron, de ez adja magát. Sok a véleményformáló, érdekes alkat, ott a Bibó szakkoli, amit azt hiszem, nem kell bemutatnom, de ha igen, nézz utána. Egyébként fogadok nem mindenki ilyen, hű de valaki, és sok az átlagos arc is.


Szorgalmi időszakban, 1-2 havonta ->>Szegeden töltöm a hétvégét, a medikus barátnőmnél. Ő nagyon Szegedre akart jönni, szimpatikus volt neki, szemben a zajos Budapesttel. Ahogy érzékelem, az emberek szeretnek Szegedre járni, ő is, mert fiatalos város. Amikor először jártam nála Szegeden, szinte lenyűgözött, olyan barátságos, tiszta, jó a közlekedés és fellélegzel, mert tele van fákkal a város. De látnom kell, hogy a mindennapokban kicsit unalmas tud lenni és ő is kezdi unni, nem olyan "nagy"város, mint gondolnád. :) Az összegyetemi bulik nagyon királyak és mozgalmasak az első hetek, van program ott is, most is lesz SZIN, a Szabadtéri ideje alatt tele a főtér és környéke, csak kár, hogy ott is éjfélre kihal, és nem egyszer tapasztaltuk (időjárástól független), hogy nincsenek sokan a városban. Azon a 2-3 helyen kívül ahová rendszeresen eljár, már nem nagyon érzi, hogy lenne mit felfedezni, körbejárta a várost és ennyi volt. Kicsit hiányolja a kulturális életet, amire lenne igénye a kevés szabadidejében. Ezt azért mondom, mert a napokban is BP-en lógtunk, várost néztünk (nem tudom hányadjára és mindig tudok neki újat mutatni), Váci utcán bámészkodtunk, Füvészkertbe mentünk, este kocsmáztunk. Szegedet én körülbelül három ottlétem alatt kiismertem.


21/L

2017. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!