Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvettek az egyetemre,...

Ha felvettek az egyetemre, kötelező vizsgázni is?

Figyelt kérdés
Felvettek az SZTE-re, de nem oda ahova szerettem volna. Jövő héten megyek beiratkozni, viszont már előre tudom, hogy csak fél évet leszek ott. Felveszem az óráimat, hogy tanuljak, és az a kérdésem, hogy kötelező-e vizsgázni is belőlük, ha tudom, hogy ott fogom hagyni fél év után? És ha ott hagyom, vizsgák nélkül, akkor is vissza kell fizetni az államnak az állami ösztöndíjat, vagy nem kell ha egy éven belül felvesznek oda ahová szeretnék menni? Lesz így diákigazolványom?

2017. aug. 21. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De miért íratkozol be ha fél év után otthagyod? Csak a féléveid száma fogy.
2017. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert egy évet így is halasztottam, és muszáj valamit tanulnom
2017. aug. 21. 22:09
 3/5 cathilina ***** válasza:
100%

Akkor sem kötelező vizsgázni, ha ott akarsz maradni, legfeljebb megbuksz. Ha vannak tárgyaid, amik a következő szakodra is kellenek, azokat viszont elfogadtathatod, és akkor nem kell kétszer megcsinálnod őket.

Az ösztöndíjat elvileg vissza kell fizetni. Ha két féléven belül beiratkozol új szakra, akkor kapsz valami halasztást, de külön kérvényt kell írnod, ha inkább le akarod dolgozni.

Már miért ne lenne diákigazolványod? Ha az őszi félévben aktív hallgató vagy, akkor az őszi félévre jár a diákigazolvány.

2017. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a tárgyfelvételnél mennyire kell figyelni a moduloban a kreditek számát? Nem nagyon értek még ehhez. Mennyi kredit kell? Azt hol láthatom?
2017. aug. 21. 22:19
 5/5 cathilina ***** válasza:
100%
Én eddig csak neptunt használtam, de félévenként 30 kredit a szokásos követelmény. A kari honlapról biztos le tudod tölteni a mintatantervet, az alapján belőheted magad.
2017. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!