Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj vagy diploma? Melyik éri meg?

Okj vagy diploma? Melyik éri meg?

Figyelt kérdés
Most végeztem el a gimnáziumot, szeretnék még tanulni ezután. Vannak ágazatok, amik érdekelnek és tanulnám őket, de az egyik olyan, hogy okj-n és fősulin is el tudnám végezni. De vajon megéri főiskolára menni? A tanulás nem megy valami könnyen, elég sokat tanultam 5 év alatt, hogy jól teljesítsek a gimiben.. ráadásul sokan azt mondják az ismerőseim körében, hogy a mai világban a diplomával kitörölheted a feneked, annyit ér. Engem leginkább a gazdasági ágazatok érdekelnek, azok közül is a könyvelő. Nos, ha okj-n szeretném elvégezni, akkor olvastam, hogy előtte kell egy alapképzés (pl. pénz - és számviteli ügyintéző,vállalkozási - és bérügyintező), utána a vállalkozási mérlegképes könyvelő. Viszont ha főiskolára mennék, ott - ahogy engem tájékoztattak - gazdasági diplomát kéne szereznem. Én inkább az okj mellett voksolok, mert a nagynénémnek könyvelői cége van, ott el tudnék helyezkedni, de ha mondjuk másik városba költözöm és új munkahely után nézek, akkor is könnyen találok melót "sima" okj-s végzettséggel, nem pedig diplomával? Fizetésben van különbség, hogy okj-n vagy főiskolán képzett könyvelő vagyok?

2017. aug. 22. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Tb-bér, ügyintéző, mképes, adótanácsadó. Nekem ez mind okj, nincs szakirányú diplomám, már az ügyintéző alatt ajánlottak állást, ma már saját vállalkozásban könyvelek. Könyvelőirodai állásnál nincs előnyben a diplomás.
2017. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
A diploma többet ér, pláne gazdasáági szakok esetén. Nem tudom az ismerőseid mit tanultak, vagy mivel foglalkoznak, de gyanítom olyannal, amihez távolról sem kell egyetemre járni és abszolút nem látnak bele ebbe a világba. Egy fodrásznak valóban felesleges egy diploma. Lehet, hogy szerencséd lesz és OKJ-val el tudsz majd helyezkedni, mondjuk az ismerősödnél és utána lesz elég munkatapasztalatod, de könnyen meglehet, hogy utána nem tudsz sehova sem menni, mert mindnehol diplomát fognak kérni hozzá
2017. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a diploma önmagában nem jogosít fel arra, hogy mérlegképes könyvelő legyél. Ráadásul rengeteg felesleges dolgot kell majd tanulnod, például matematikát komoly szinten. Én az OKJ-s mérlegképes könyvelőre szavazok. Az elhelyezkedésed ezek szerint biztosított, ha pedig szereztél néhány év tapasztalatot, már válogathatsz is, főleg, ha megtanulsz egy idgen nyelvet használható szinten. Ha aztán mégis szükségét látod a diplomának, megszerezheted levelezőn.
2017. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

2, ezen e területen nem ér többet a diploma. Sőt. Nem is mindenki kapja meg vele a mképest, azt pluszban el kell végezni.

Mivel a mképesek nem tanulnak bért, munkaügyet, tb-t, de része a mindennapi munkának, sokkal nagyobb előny egy tb-béres okj a diplománál.

2017. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindhármotoknak ment a zöld kéz!

#1 Gratulálok! :) Megkérdezhetem, hogy szerencséd is volt vagy ezekkel az okj-kel nem valami nehéz elhelyezkedni? (Úgy értem, hogy nem zavarnak el rögtön, mert nincs diplomád?)

#2 Mindketten jogi ágazatban vannak, most csak azért írok erről a 2 ismerősömről, mert leginkább ők hurrogják le a diplomát. Igazat adok neked is, viszont akár egy gyorstalpalón is tudok letenni valami szakmát, ha nem kellenék sehova okj-s végzettséggel és megkövetelnék a diplomát a legtöbb helyen. :)

#3, #4 Köszönöm a hasznos választ, a 3. válaszolóval szóról szóra teljesen egyetértek! Amit a 4-es válaszoló írt, azzal nem is voltam tisztában, örülök, hogy leírtad, valahogy egyre jobban haljok az okj felé. 😊

2017. aug. 22. 10:33
 6/9 A kérdező kommentje:

*hajlok

* És közben mind a 4 válaszra ment a zöld. :)

2017. aug. 22. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem zavartak el, mert nem kellett állást keresnem, ügyintéző alatt tanárom hívott bérezni, mképes alatt meg onnan léptem tovább másik könyvelőirodába (oda már könyvelni), de oda is a tanárnő ajánlott be. Mindkét helyen olyanokkal dolgoztam, akiknek nem volt diplomájuk, és én is ilyen alkalmazottal dolgozom.
2017. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez bíztató! :)
2017. aug. 22. 10:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy-számviteles diploma esetén lehet mérlegképes végzettséget kapni (befizetsz vmi díjat aztán a psz diploma felment a vizsga alól), viszont ha csak könyvelőként szeretnél elhelyezkedni az OKJ szerintem jobban megéri. Főleg ha a tanulás nem megy könnyen, psz-n meg rengetek olyat tanulnál ami egy könyvelőnek felesleges. Esetleg utána végezhetsz IFRS tanfolyamot, az dob a fizun. De majd meglátod mit szeretnél utána.
2017. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!