Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak legyen? Miért?...

Melyik szak legyen? Miért? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Most megyek 11.-be és el kéne dönteni lassan, hogy merre tovább. Úgy jöttem gimibe hogy matek és fizika voltak a kedvenc tárgyaim meg a tesi. Matek tagozatos vagyok. Már nem a kedvencem csak középszinten érdekel és az emeltet annyira nem is értem sokszor. Úgyhogy a mérnöki pálya kilőve( régebben ez érdekelt). A törit és angolt nagyon megszerettem. Idáig is kedvenceim voltak de most ezek érdekelnek nagyon. Angol-töri szakos tanár szeretnek lenni gimiben vagy talán egyetemen. Szeretem a gyerekeket mindig is szerettem a sulit, tanulni és szívesen tanítanék.( tudó h kevés a fizetés de nem lenne gond). Szóbakerült a közgáz de oda is kell matek meg a gazdasági dolgok nem nagyon érdekelnek. Bár ezzel közel kétszer annyit keresnék. Ami lehet még az turisztika és idegenforgalom. Esetleg a tanári és mellette az idegenforgalom ott az angol úgyis jól jön. A tesivel az a helyzet hogy csak az atlétika és labdajátékok a szertorna és talajtorna nem kedvenc és nem is megy. Kezizek és szeretnek majd egy edzőit de azt csak OKJ-t. Tanulmányi eredményem kb 4,5 és az érettségi tárgyak: angol, töri, magyar és matek mind ötös. Irodalomból és töriből meg dícséretet is kaptam. Szerintetek a tanári mellé esetleg levelezőn válasszak valamit? Mi lenne a legjobb? Esetleg más ötlet? Ha nagyon kell még az angol és történelem mellé esetleg egy matektanárit csinálnék és csak alapórát tartanék( nem emeltszintűt). Vagy valami amihez töri angol jó? Még a matek és kicsit a magyar is szóbajöhet. Van aki ilyen pályán dolgozik? Tapasztalat vélemény? Egyetemisták akik az adott szakok valamekyikére jártok, szeretitek? Előny, hátrány?

Köszi előre is.



2017. aug. 22. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg érdekel a tanári pálya, és nem csak egy hirtelen ötletről van szó, akkor jó választás az angol-történelem szakpár. Így akkor sem vagy meglőve, ha végül mégsem jön be a tanítás. Ha a középiskolai matek tagozat nem érdekel, akkor a matematika szak egyértelműen rossz választás lenne.
2017. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, írhattok még. A tanári már régóta álmom. Általánosban matek és fizikatanár szerettem volna lenni vagy mérnök.(akkor még ezek a tárgyak érdekeltek). Már 10. második felében is gondoltam rá akkor már angol és töri. Én tényleg szívesen tanitanék és nem azért mert oda vettek fel vagy mert egyesek szerint az olyan egyszerű. Csak lehet hogy kéne mellé még valami. Vagy angollal különtanitvanyokat vállalni, nyelvsuliban tanítani mellette?
2017. aug. 22. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az idegenforgalom szerintem annyira nem jó, akkor dolgoznál, amikor más pihen. Magánélet szempontjából nem javasolnám, ha amúgy nem ez az álmod.


Ha valóban érdekel a tanítás, akkor esetleg egy közgazdász tanárit csinálhatnál. Ezzel szakközépiskolában is taníthatsz közgazdaságot illetve vállalkozási ismereteket. Ha meg esetleg mégis rájönnél, hogy érdekel a gazdaság, akkor egy jó alapod lenne.


Az angol jó választás szerintem. Ha szereted, akkor a töri is az.

2017. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, jöhetnek ötletek még. Ment a zöld kéz, hasznosak voltak a válaszok. 🙂

A turisztikát max abban az egy hónap nyáriszünetben tudnam vagy hétvégente úgy meg nagyon nincs érteleme.

Arról mit gondoltok hogy nyelvsuli vagy magántanár? Persze nem a saját diákjaimat vállalnám. Hanem más iskolásokat, esetleg általánosból(aki már ott akar nyelvvizsgát vagy felzárkóztatást) .

A közgazdaságit még atgondolom, nem tudom, hogy angol és töri mellett( ezt a kettőt nagyon szeretem és tényleg szívesen tanulnám és tanítanám később) hogyan lehet, de nem hangzik rosszul.

2017. aug. 23. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!