Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdasági informatikus mit...

A gazdasági informatikus mit csinál?

Figyelt kérdés
Gondolkozok hogy erre az OKJ képzésre megyek,de nem tudom pontosan mit takar az hogy "gazdasági informatikus". Találni vele egyáltalán munkát?
2017. aug. 23. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Tartja a kapcsolatot a két ág között. Meghallgatja hogy mit szeretne a gazdasági osztály majd lefordítja infos nyelvre és elmagyarázza a programozoknak hogy mit kellene csinálni. Leglaabbis a diplomás képzés lényegéről ezt hallodtam. Minden amiben infó van az hiánynak számít.
2017. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármit amihez ért - főleg informatikán belül. Fejlesztő, db szakértő, dba, project manager, üzemeletető, adatbányászat, stb. Viszont informatikai okj-nak nincs túl sok értelme. Akkor már inkább a + 1 év bsc.
2017. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 válasz nem egészen helyes. Amit leírtál az részben egy Project manager és részben pedig egy Team leader feladata. Ezek az állások is betölthetőek gazdaságinformatika BSc-vel, feltéve ha megvannak hozzá a megfelelő kompetenciáid (mert ugyebár nem a papír a lényeg - így ez akár más végzettséggel is végezhető).

Emelett lehetsz fejlesztő, tesztelő stb stb. Nem a végzettséged fog meghatározni, hanem hogy miben szerzel elég tapasztalatot (így mihez fogsz érteni).


"Minden amiben infó van az hiánynak számít." - A jó szakemberből van hiány. Lehet akár PhD fokozatod is informatikából, ha pl. nem tudsz "elég jól" programozni, akkor nem vesznek fel fejlesztőnek.

2017. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És szerintetek a gazdasági infó OKJ ér valamit?
2017. aug. 23. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez tőled függ, hogy fog-e érni valamit. Általánosan jó válasz erre nincsen.

Sok embert megtéveszt az, hogy a szak nevében benne van az "informatika" szó és persze az, hogy a médiából az ömlik, hogy "informatikusként milliókat lehet keresni" - a kettőt összekombinálják és az adott képzéstől (legyen az OKJ vagy egyetemi) várják úgymond a csodát.

Viszont gyakorlatban még az egyetem se nyújt sok szakmai tudást, egy borzasztóan vékony kis alapot ad (és nem túlzok, tényleg nagyon nagyon kevés az a tudás a gyakorlatban szükségeshez képest). Ahhoz, hogy valaki tényleg jó legyen és jól keressen, az egyetem mellett pluszba kell szereznie tapasztalatot, tanulnia és fejlődnie kell folyamatosan.

Szóval a válasz lényegében igen, OKJ is ér valamit, de ahhoz, hogy érjen valamit neked kell tenni érte elég sokat. Mert mint mondtam az egyetem se ad eleget, egy OKJ meg főleg.

2017. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!