Szerintetek melyik jobb? Bővebben lent👇

Figyelt kérdés

Orvos vagy ügyvéd? Most megyek 8. osztályba, de egyáltalán nemtudok a kettő szakma közül dönteni. Persze "korai" ezen filózni, de azért szeretném, már most eldönteni, mert a gimiben nem mindegy, hogy milyen szakra megyek. Tehát hogy biosz-kémia vagy magyar-töri. Félek ha a magyar-töri duót választom később az orvosi felé fog húzni a szivem. Ha pedig a biosz-kémiát akkor az ügyvédi felé. Fogalmam sincs, hogy melyiket válasszam. Légyszi segítsetek, melyik az amelyikkel jobban eltudnèk helyezkedni, amelyikkel úgy tényleg jobban keresnék?

Mielőtt valaki beszólna, NEM!csak a Dr. kell a nevem elè. De valamiért ez a két szakma felé húz a szivem. Külföldre nem igazán szeretnék kimenni dolgozni.


2017. aug. 26. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvos. Abból mindig hiány lesz míg ugyvedbol inkább tulkepzes van.
2017. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A biosz-kémia vagy a magyar-töri megy jobban, melyiket szereted? Nekem az volt a tapasztalatom, hogy mindenki úgy ment ezekre a tagozatokra, hogy orvos vagy ügyvéd lesz, de a végén csak a töredék jutott el a jelentkezésig, és közülük se vettek fel mindenkit, legalábbis orvosira nem. Tehát olyat válassz, amivel a rokon szakmák is tetszenek, mert még ha orvosira is fogsz készülni, akkor is közbejön majd, hogy kell B meg C terv, és lesznek dolgok, amik pluszban érdekelni kezdenek, ami tök természetes. Nem azt mondom, hogy nem lehet, hogy orvos vagy ügyvéd leszel, és ez a kettő teljesen jó irány, de biztos érzed, hogy melyik miért vonz, melyik szerep hogyan áll hozzád közelebb.


Ha ez számít, és megengeded, hogy elmondjam a személyes sztorimat, én teljesen humán beállítottságúnak gondoltam magamat, eszembe se jutott az orvosi, azt hittem, hogy majd jogra fogok jelentkezni, aztán faktválasztás előtt elborult valami, és rájöttem, hogy a leginkább orvos szeretnék lenni. Egy évet kihagytam, és megcsináltam az emelt bioszt és kémiát, szeptembertől vár az orvosi. Nem a legegyenesebb út, de így is lehet, szóval, hogy ha később jössz rá, hogy mit akarsz, azzal se veszítesz semmit. Én örülök neki, hogy emelten tanultam a magyart és a törit, és remélem, hogy orvosilag is hozzám fog tenni valamit a humán érzékenységem és az, hogy sokat olvastam és olyan osztályom volt, akikkel folyton múzeumba jártunk meg néha művészfilmeket néztünk. Szóval összességében semmivel nem veszítesz semmit. :)

2017. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!