Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot ajánlot...

Milyen egyetemi szakot ajánlotok? Bölcsészet kar, de mi?

Figyelt kérdés
Legfőképp, ezekben a körökben mozgók tanácsa érdekelne. 1 évem van érettségiig és jó lenne kitalálni, hogy konkrétan milyen szakra adjam be a jelentkezésem. Rendelkezem német nyelvvizsgával, rajta vagyok az angolon, a média és kommunikáció érdekel (de túl sok a pont), szabad bölcsészet, jó tanuló vagyok, ezeken felül mibe gondolkodjak? A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)

2017. aug. 27. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem akarsz később éhen halni akkor legyél tanár és az egyik targyad mindenképpen nyelv legyen.
2017. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért van mindenki ezen a véleményen, hogy bölcsész végzettséggel szinte éhen hal az ember? Igenis van olyan ismerősöm aki tök jól megél kommunikációs végzettséggel.Csak a mérnökök, meg az orvosok kapnak itthon elismerést. Mert azok milliomosok lesznek, persze. De aki a humán oldalt képviseli az számítson az élete végéig tartó nélkülözésre, vagy mi? Egyébként köszönöm a választ, gondolkodtam rajta, de nagyon sokat kell hozzá tanulni és nem ártana a gyerekeket szeretni is, nem de? :D
2017. aug. 27. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem, a menrokok sem keresnek milliókat és igen, bolcsesz diplomával is el lehet helyezkedni. Csak nagyon mások az arányok. Mérnökként gyorsan, vegzettseghez hasonló munkát lehet kapni átlag feletti fizetéssel. A Bölcsész is elérheti ezeket de ez ritka, kevesen tudnak olyan munkát vállalni ahol tudnánk használni az ott megtanultakat, és ha igen általában nevetséges pénzért. Egyszerűen az a baj, hogy nincs szükség bölcsészekre, maximum tolmácsokra, tanárokra. De most gondolj bele hogy mi az amihez esetleg egy mérnök ért és mi az amihez egy (szabad)bölcsész...nem ad hasznosítható tudást, kb semmire nem jó, a világ nem az ógörög versek felé megy hanem a technika felé. Csoda hogy még egyáltalán nem törölték el ezeket a kamu szakokat.


Igen, tanárnak szeretni kellene a gyerekeket, de most mit mondjak, teljesen köztudott hogy irodalommal történelemmel nem lehet sokmindent kezdeni, csak tanár, mert ezek a tárgyak nem adnak hasznosítható tudást a piacban / kereskedelemben , csak alapmuveltseges tárgyak, a töri pl azért, hogy tudjuk, hogy kik vagyunk honnan jöttünk, miért van most itt az ország stb...

2017. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Bölcsészet karnak egyedül akkor van értelme ha tanár vagy fordító akarsz lenni. Az a helyzet hogy azokat a munkakoroket amikre te gondolsz be lehet tolteni akarmilyen diplomaval, sőt inkább gazdasági diplomával rendelkezőket fogják oda preferálni. Keress már légyszíves egy olyan álláshirdetést ahol a kommunikáció es media vagy a szabadbolcseszet diplomat elvarjak. Nem fogsz találni.
2017. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

-elmész fordítónak/tolmácsnak. itt két lehetőséged van: vagy elvégzel egy ritka, különleges nyelvszakot, és a minorod is hasonló (pld. koreai-finn, orosz-kínai), ösztöndíjjal kimész az egyik nyelvterületre, majd az egyik nyelvet mesterképzésen is folytatod, így a nyelvtudásoddal fordíthatsz, vagy szintén nyelvszakra mész, és azután fordító és tolmács mesterképzésen folytatod (de itt nem lehet minden nyelvet választani, tehát koreai-finn szakról nem mehetsz angol-francia fordítói mesterre, CSAK akkor, ha tudsz angolul és franciául és átmentél a felvételi vizsgákon.)

-szerintem egy klassz lehetőség a magyar mint idegen nyelv minor tanulása, így taníthatod a nyelvünket külföldieknek, lektor is lehetsz.

-magyar szak sem olyan rossz, ELTE-n van lehetőség felvenni szerkesztői ismeretek vagy kreatív írás minort is, ezzel elhelyezkedhetsz színházaknál, szerkesztőségekben, nyelvészként.

-szerintem a bölcsészettudománynak ma az egyik legérdekesebb és leghasznosabb szelete a nyelvtechnológia, például a keresők optimalizálása, hangvezérlés, gépi fordítás.



én a helyedben egy nyelvszakot választanék (NEM az anglisztikát) vagy a magyar szakot, ha inkább az írás érdekel.

2017. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Én meg nem ismerek senkit aki média végzettséggel megfelelő kapcsolatok nélkül el tudott helyezkedni. Szabad bölcsészettel semmire nem mész az csak azért jó hogy még 3 évig ne kelljen lejelentkezned a munkaügyi központhoz mint munkanélküli. Ha már bölcsészet csak is nyelvszak, tanár(de ne humán) vagy óvónő már ha dolgozni is akarsz a diplomáddal.
2017. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
36%

Nyelvszak, de tanári képzésben.

NYELVTANÁRKÉNT(!), főleg két nyelvvel nagyon jól el lehet helyezkedni, lehet maszekolni, ezer lehetőség van.

De ismétlem, a nyelvtanárról beszélek.

Az anglisztika / romanisztika / tökömtudjamilyenisztika NEM nyelvtanár képzés, se szakmád, se rendes nyelvtudásod nem lesz vele!!

2017. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A magyar szakon gondolkodtam de egy év alatt sajnos nem tudok ugy felkészülni magyarból hogy emelt szintut tehessek. Sajnos nem vettem fel első faktos évtől a magyar faktot, pedig fel kellett volna így most nem tudom mi lesz.
2017. aug. 27. 17:40
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
Ne bánd, magyarral nem mennél semmire se.
2017. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor ne szabad bölcsész, ne kommunikáció, ne tanár, se magyar szak. Magyarán akkor ne menjek egyetemre?!

Magyarból, töriből jó vagyok, szeretem a németet, de miután lenyelvvizsgáztam már nem jártam németre, angol nyelvvizsgára hajtok mert csak 1 emeltem van és kell a plusz pont. Ezek alapján mit ajánlatok?

2017. aug. 27. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!