Ezzel mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

Eléggé kacifántos helyzetben vagyok mivel van egy nagyon rossz szokásom.. mégpedig az, hogy magolok. Mindent csak magolok..

Az évek alatt ezt már olyan szintre fejlesztettem, hogy még a matekos tárgyakat is simán betudom magolni. Értem ez alatt azt, hogy megjegyzek minden módszert, felépítést és abból simán tudok dolgozni. Kb. olyan mintha a fejemben lenne a füzet és onnan puskáznám ki vizsgákon. Vagyis látom magam előtt a példákat, módszereket, kis fejegyzéseimet. Így szinte megfoghatatlan vagyok, annak ellenére hogy sokszor nem értek logikailag 1-2 dolgot. Persze akkor beüt a rekt, ha valami olyan módszer kell a feladatmegoldáshoz, amit anno középiskolában tanultunk és "általános tudásnak" gondolják. :D

Ami a módszer hatékonyságát illeti.. életemben nem buktam még. Egyetemi vizsgán sem soha.. pedig sok olyan helyzet volt, hogy a tényleg jó képességű diákok is megbuktak, akik alapból sokkal tehetségesebbek, mint én.

Simán megtanulok 1 hét alatt akár 100-200 oldalt is. Ezt is úgy, hogy bárhol belekérdezhetsz, szinte szó szerint visszamondom.


Persze ott a hátulütő is.. 1-2 hónap alatt szinte mindent elfelejtek. Persze közben bele sem nézek, de szépen lassan kiszivárog az egész.

Az újratanulásával nincs gond szerencsére(bár ez nem logikus..), szóval ha valamit egyszer már bemagoltam bármennyi idő is telik el, következő alkalommal ugyanaz az anyag csak fele annyi időt igényel.


Most azon parázok, hogy mi lesz velem az életben?

Olyan pályát választottam, ahol nem kéne elfelejteni a dolgokat, hanem mindig aktuálisnak maradni és hosszú távon kéne sok információt magamban tárolni.

Vajon elég volna annyi, hogy sűrűn ismétlem a dolgokat és nem hagyom elfelejtődni?



2017. szept. 1. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Melyik az a pálya?
2017. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!