Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki anglisztiká...

Van itt olyan, aki anglisztikán tanul/végzett?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem a nyelveket, leginkább az angolt, így ezen a szakon is elgondolkodtam. Engem leginkább a fordítás, tolmácsolás érdekelne. Az angol mellett még németet tanulok, de őszintén szólva inkább csak olyan, "ha már egyszer elkezdtem, akkor legalább nyelvvizsgát szerzek" alapon, szívesen tanulom, ugyanakkor maga a nyelv nem kifejezetten tetszik. A francia is mindig nagyon tetszett, ugyanakkor érdekelnek a keleti nyelvek is, úgyhogy szerintem az angol mellé inkább azt választanék majd az egyetemen. Örülnék és sokat segítene, ha írnátok néhány szót a saját tapasztalataitokról.


Melyik egyetemre jártatok? Milyen szakirányt/minort választottatok? Milyen óráitok voltak, szerettétek vagy sem? Miért ezt a szakot választottátok, mi a célotok vele? Esetleg, akik már lediplomáztak, írhatnának róla, hogy hogyan helyezkedtek el, milyen munkát végeznek, illetve tulajdonképpen bármit, amiről úgy érzitek, hogy fontos megosztani másokkal.


2017. szept. 3. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én elsőéves vagyok anglisztika szakon (PPKE). Egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, nagyon jó mind a közösség, mind az oktatás.

Azért ezt a szakot választottam, egyrészt, mert a nyílt napon nagyon megtetszett, másrészt, mert nagyon szeretem az angolt és nagyon érdekel a brit és amerikai kultúra és társadalom. Én az alapképzés után Fordító és tolmács mesterképzésre szeretnék menni.

Két specializációt kellet választani (vagy egy minort), én a szak- és műfordítás, és az amerikai tanulmányok szakirányt választottam, de ezek csak a második évtől kezdődnek.

Vannak angol nyelvgyakorlat órák, ahol rengetek szót tanulunk és gyakoroljuk a nyelvtant. Van pár általánosan kötelező tantárgy. Vannak angol nyelvtudománnyal foglalkozó tárgyak, amik szerintem eddig a legnehezebbek sokaknak. Vannak angol irodalommal foglalkozó tárgyak, ahol angol műveket olvasunk és elemzünk. És vannak a személyes kedvenceim, a brit és amerikai országismerettel, kultúrával, történelemmel és társadalommal foglalkozó órák.

Ha bármi más kérdésed van, nyugodtan írj!:)

2018. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!