Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisebb nyelvekből hogyan...

Kisebb nyelvekből hogyan lehet valaki tolmács/fordító?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt cseh, svéd, görög, portugál stb. nyelvekre, mert ezekből nincs fordító és tolmácsképzés.

Illetve csak mellékesen, mennyire keresettek az ilyen nyelveken felsőfokon beszélők?



2017. szept. 4. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy lehetsz, ha nincs képzés, azt nem tudom. Az egész országban sehol nincs?

Hogy mennyire keresettek, az már más kérdés. Nyilván egy sokkal szűkebb rétegnek van szüksége egy ritkább nyelvet beszélő tolmácsra, viszont ők -az alacsonyabb kínálat miatt- többet is hajlandóak kifizetni érte. Főleg, ha egy jó szakirányt találsz magadnak, hogy milyen szakfordító/tolmács lehetnél, akkor gyakorlatilag nyert ügyed van.

2017. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amennyire én tudom nincsen sehol, de javítsatok ki ha mégis!:D
2017. szept. 4. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet csak úgy tolmácsvizsgát tenni. Azt nem tudom, hogy minden nyelvből lehet-e, de gondolom igen.:)
2017. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!