Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mozdonyvezető vagy mérnök?

Mozdonyvezető vagy mérnök?

Figyelt kérdés

Lassan el kellene döntenem, hogy mivel is szeretnék foglalkozni, mert 11. Osztályba járok.

Kettő irány érdekel.

Az első:

Mozdonyvezető. Vasutas családban nőttem fel, dédpapám is vasutas volt. Nagyon kicsi koromtól rajongok a vasútért főleg a mozdonyokért. Én az a típus vagyok aki ha meghallja a sípszót a forgalmistától a vezető belapcsolja a szellőzést, megkapja az indulj jelzés a vezető széthúzza a szerelvényt majd egyessével pakolgatja a ,,sebességi,, fokozatokat és az a szép hang ahogy gyorsul a villanymozdony (jelen esetben v43) olyankor megdobban a szívem és mindig arról álmodok, hogy egyszer én leszek az aki vezeti azta a 100 tonnás gépet. Viszont mikor megkérdezik mi is szeretnék lenni és büszkén mondom, hogy mozdonyvezető, kiröhögnek, mert az egy koszos szakma, meg ,,csicska meló.

A másik: gépészmérnök.

Ez most ütötte fel magát, mert most kezdtem jobban a kocsik felé ajtótnyitni és a natgeon szokott menni a gyárorjások c. Műsor és mindig csodálkozva néztem az a sportkocsik tervezési szakaszát (karosszéria áramvonalassága, légellenállás, futómű, motor stb) és kecskeméten diákmelóztam a merci gyárnál (apu is ott dolgozik, mindig modnja, hogy jó fejem van miért nem megyek el a gamfra aztán mérnöknek a merci gyárba) és mikor sétáltam a merxi gyár mellett hajnali 5-kor és láttam a gyárból kigördülő zsír új merciket ahogy a parkoloba viszik gondolkoztam, hogy milyen jó lenne ha egyszer én tervezhetnék meg egy cla valameyl részét, és ha látnám az utcán büazkeséggel töltene el, hogy az én kezem is benne van.

Tudom, hogy mind a kettő szakmához nagyon sok tanulás vezet, és mindkettőnel megvan az előnye hátránya pl mozdonyvezetőnél a rendszertelen életmód, ezmiatt kevesebb időa családdal, hatalmas felelősség, viszont csak egy nagy gépet vezet, nem az itodában ül.

Így ebben kérnék segítséget, főleg akik a szakmákban dolgoznak, véleményüket, ajánlásukat, esetleg valami fontos tudnivalót ezekkel kapcsolatosan.

17/F



2017. szept. 11. 22:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!