Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a Károlyi Mihály...

Szerintetek a Károlyi Mihály kéttannyelvű, vagy az Újbudai József Attila?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, és mindenképpen spanyolt szeretnék tanulni.Ebből adódóan a JAG spanyol szakára szeretnék menni. Mik a vélemények róla( meg a Károlyiról is)? Kitűnő vagyok, de azért nem ment olyan könnyen. Vagy vannak más hasonló iskolák Bp.-n,aminek van spanyol tagozata? Köszi a válaszokat :)

2017. szept. 13. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szinyei Merse Pál Gimnáziumban is van spanyol.
2017. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Móricz Zsigmond Gimnázium
2017. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Szinyeit is néztem, vannak esetleg tapasztalataid? A Móricz sajnos túl messze van :(
2017. szept. 16. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:

A Karolyit akkor ajánlom, ha szeretsz tanulni (szerintem ezt még sokan fogják neked mondani).

Én most oda járok, és még a napi 4 óra tanulás sem elég, én hatot szoktam. Ebből négyet a spanyolra fordítok.

Vannak spanyol anyanyelvi tanárok (engem a heti 18-ból 10-ben tanít az egyik) és már csak azért is tanulok, hogy meg tudjam érteni nagyjából, hogy mit mond.:D

Szóval, ha nagyon nem szeretsz tanulni, vagy fontos a magánéleted, rossz sulit választasz ezzel.

De a suli hangulata nekem eddig nag yon bejön.

Tényleg megvan az a különös feelingje. És a közösség is jó az évfolyamban, de ez nyilván minden évben az aktuális felvett embereken múlik.

Szóval, bármit is választasz, hajrá

!

Ui. Tanulj a felvételire sokat!

2017. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, majd még átgondolom :)
2017. szept. 17. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En a József Attila Gimnáziumba jarok csak nem a sapnyolos hanem a francias tagozatra ami egy osztalyt takar. Heti 18 francia/spanyol orank van es azt kell hogy mondjam nagyon kemeny es tanulni kell mint a gep. Napi 3 ora tanulasnal kevesebbel nem lehet meguszni es a spanyolos reszen is pont ugyan ez van. Viszont ha ugy gondolod ezt a szintet tudod hozni akkor MINDENKÉPPEN ÁJANLOM A JÓSKÁT mert egy remek iskola. A golyatabor szamomra egy felejthetetteln elmeny volt . Rengeteg programja van a sulinak es a tanarok is remekek. Az osztalyom pedig fantasztikus de persze ehez kell egy kis szerencse is.

Erredetileg a VPG-be szerettem volna menni de miutan hazajottem a golyataborbol ugy voltam vele hogy eletem egyik legjobb dontese a Jóska volt. Nagyon fontos nekik hogy jol erezzuk magunkat az iskolaban es mindenkeppen egy jo kozosseg legyunk. Na nalunk ez 100% ban osszejott egy oriasian klassz csalat vagyunk. Szoval en csak ajanlani tudom. Viszont egy 70-75 pontos irabelit szerintem mindekepo irjal es egy kituno-4,8-as atlaggal konnyeden bekerulhetsz a szobelire.

Ha kerdesed van nyugodtan irjal szivesen valaszolok.

Egy Jóskás

2017. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :)
2017. okt. 1. 19:45
 8/9 anonim válasza:
Ha szeretnel komolyan spanyolt tanulni akkor mindenkepp Karolyi, mert a Karolyi a legjobb ezen a teren. Viszont igen, tenyleg sokat kell tanulni ha bent szeretnel maradni.
2017. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi :)
2018. jan. 3. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!