Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

13Éves lány vagyok. A jegyeim nem valami fényesek, de én mégis orvos szeretnék lenni. Minden álmom segíteni másokon, de főképp gyerekeken. A miértje elég hosszú, de megpróbálom röviden, tömören leírni.🙂

Igazából kisebb koromban rengetegszer járkáltam korházba. Nagyon jól esett az, mikor beszéltek hozzám az orvosok, poénosra vették az egész dolgot. Nem csak beléptek a halál szagú szobámba, és elmondták, hogy figyelj, megfogsz halni. Tartották bennem a lelket, és ez jól esett.. Példaképemnek tekintem az ilyen orvosokat.

A tanulást leginkább családi gondok gátolták meg, nem tudtam rendesen felkészülni óráról-órára.

Mint már feljebb említettem, ezért nem is voltak, illetve jelenleg sincsenek jó jegyeim.

Gimibe szeretnék menni. 8.-os vagyok, a mostani jegyek nagyban befolyásolják a továbbtanulást. Arra lennék kiváncsi, hogy van -e itt olyan, akit gyengébb jegyekkel, viszont remek felvételivel felvettek? Illetve, hogy ehhez milyen szakma párosul. Szerintetek van értelme beleölnöm az energiát ebbe az orvosi szakmába?

Néha úgy érzem, hogy bármit megtennék azért, hogy álmaim szakmáját elérhessem..

A válaszokat előre is köszönöm.🙂


2017. szept. 13. 18:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Uh, és azt még elfelejtettem odaírni, hogy, ha esetleg tudtok Pesten, vagy Komárom-Esztergom megyében jó iskolákat(Gimnázium)akkor azokat szívesen meghallgatom.
2017. szept. 13. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor van értelme :)

Az egyetemre nem az általános iskolás jegyeid alapján fogsz bekerülni. Azt ajánlom, hogy keress olyan gimiket, ahol van biológia vagy kémia tagozat, ott segítenek majd felkészülni az orvosira.

2017. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!