Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz bekerülni a kaposvári...

Nehéz bekerülni a kaposvári Táncsics Mihály Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Kb mennyi pontot kell elérni a felvételiben és mennyire számít a bizonyítvány?

2017. szept. 17. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szakra szeretnél jelentkezni...
2017. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Emelt biosz
2017. szept. 18. 06:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Na, oda èppensèggel nem könnyű, de nem lehetetlen. Nèzd meg az előző èvi ponthatárokat, ès kalkulálj azok alapján. Jah, ès ami nagyon fontos, járj be előkèszítőre, ès kápráztasd el a tanárt Már ott, hogy szóbelin megadja a maxot.
2017. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz oda bejutni arra a szakra:) de ha tényleg szeretnél oda bejutni akkor hajrá...nos bizonyítványod 4-5 legyen nyilván nézik a 7.évvégét 8.félévet...fizikabol,bioszbol és kémiabol...kb 120pont kell :D
2018. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előkészítőt javaslom de legyél nagyon szorgos mert hamar megjegyzik a neved,es kis +kapsz...az ellenörződet nézik szóbelin...figyelj rá hogy ne szerezz beírást mert sokat ront...’meg 1-2-3sokat se ...remelem tudtam segiteni sok szerencset👌
2018. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdés már nem aktuális, a mégis idetévedő diákoknak szeretnék egy kis segítséget nyújtani a válaszommal. :)

Bekerültem a Táncsics Mihály Gimnáziumba, méghozzá emelt biológiára. Őszintén, nem volt egy nagy was ist das, még annak ellenére sem, hogy a központi írásbelimet csúnyán elrontottam, mindössze 63 pontot sikerült összeszednem, és nem jártam előkészítőre. Átlagos jegyeim vannak, hetedik osztály év végén 4,7 volt az átlagom, nyolcadik félévkor meg 4,6, főként a tölteléktárgyak miatt, mint rajz, technika, testnevelés. Félévi jegyeim:

Irodalom: 4

Nyelvtan: 5

Matematika: 4

Német nyelv: dicséretes 5

Történelem: 5

Kémia: dicséretes 5

Biológia: 5


A szóbeli sem volt nagy kunszt, legalábbis a kémia része (ami írásbeli volt), csupán alap dolgokat kérdeztek, amit egy hetedikes is simán megold, egy-két számítási feladattal megspékelve, amik nem voltak nehezek. :)

A biológia sem volt annyira nehéz, én a rovarok és az ember légzőszervrendszere témaköröket húztam. Utóbbiban kérdeztek olyanokat, amiket az iskolában nem tanultunk, de azokra is képes voltam helyes választ adni. :) Valamint a tanárok is segítőkészek és kedvesek voltak, ha valahol elakadtam, segítettek. :)

Nem kell tőle félni, ha jó vagy biológiából és kémiából, jó jegyeid vannak, és sikerül összehoznod egy jó központit (még véletlenül se 63 pont legyen a célod!), valamint szóbelin is brillírozol, nyert ügyed van. :) Egyébként nekem összesen 146 pontom lett... :/

Üdv: egy idén felvételt nyert leány

14/L

2018. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Szia tabi lány :)
2018. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!