Felvilágosítana valaki?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tanuljak tovább. Pontosabban nem tudom milyen lehetőségek vannak. Szakközépiskolába akkarok menni ezt eldöntöttem, de nem tudom, hogy milyen szakok vannak. Eddig zsinórban első tanuló voltam. Jó vagyok: matekból, fizikából, biológiából, földrajzból, informatikából, magyarból, történelemből.
2017. szept. 23. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz a szakközéphez, és jó vagy matekból és fizikából, menj számítástechnikai szakközépbe. A szoftverfejlesztés nagyon érdekes, szép hivatás, és rengeteget lehet vele keresni. Egy hátránya van: csajokkal nem nagyon fogsz találkozni. Az az egy-kettő, aki az osztályodban lesz, rettenetesen el lesz szállva magától.


Egyébként személyesen a gimnáziumot javasolnám, sokkal átfogóbb, alaposabb az oktatás, tele van jó kis gimnazista csirkékkel, és utána ugyanúgy mehetsz egyetemre. Meg 4-6 év alatt még nagyon sok minden változhat, lehet, hogy ami most érdekel, az később nem fog.


Végig feltételeztem, hogy fiú vagy, ha tévednék, akkor mindenképp számítástechnikai szakközépbe menj. Kiéhezett fiúk százai közül szemezgethetsz majd kényedre-kedvedre, királynőként fogsz élni az elkövetkező négy évben.

2017. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A korom elmaradt 13/f a számítástechnikához milyen egyetem kell? Egyetemel mennyit lehet keresni és egyetem nélkül?
2017. szept. 23. 16:58
 3/9 A kérdező kommentje:
És még milyenek vannak?
2017. szept. 23. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező informatikus vagy mérnök informatikus szakra érdemes menned egyetemen.


A fizu most nagyon jó. Budapesten nettó (!) 250-300 ezer Ft a kezdő fizetés úgy, hogy még semmit sem tudsz, csak kijössz az egyetemről. Én 600 körül keresek, haver 700-at megkapja nettóban. Mindkettőnknek 6-7 év tapasztalata van, elég erős fejlesztők vagyunk, szóval ez tehetség kérdése is. Azt is vedd komolyan, amit a csajozásról írtam, erre is gondolni kell!

2017. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ja igen. Az egyetem nem kötelező, ha tényleg jó vagy, anélkül is megkapod ugyanezt a pénzt. Én azért ajánlanám, rendszerezi a tudásodat.
2017. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A csajozást meg lehet oldani mert olyan iskolát választok ahol tanítanak mást is:) S még milyen szakok vannak?
2017. szept. 23. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig az első vagyok, informatikán kívül másba nem nagyon láttam bele, de hogy ezzel kereshetsz a legjobban, az tuti. És egy nagyon érdekes, mély, kifogyhatatlan szépségű terület, ami egy életen át le fog kötni.


Nekem még a mechatronika tűnt nagyon érdekesnek egy egyfajta hibridje az informatikának, az elektronikának és a gépészetnek. Robotok, stb. Nagyon érdekes.

2017. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Az 5 válasznál félrenyomtam
2017. szept. 23. 18:33
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajna nincs a közelbe egyik se amit írtál de köszi! Várom a további válaszokat!
2017. szept. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!