Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy létezhet ez? Valaki...

Hogy létezhet ez? Valaki felvilágosítana gazdaságilag?

Figyelt kérdés

Annak idején 2006 nyarán (Romániában) Erdélyben voltunk nyaralni és akkoriban egy magyar forint (HUF) 1000 román lej volt. Most 6 évvel később 1 román lei 65,7 HUF. Ez hogy lehet? Tudom tudom már évekkel ezelőtt csinálták a románok, de ez hogy lehet? Mikor elvileg velünk egy szinten vannak, sőt egyesek még lesajnálóan nyilatkoznak róla.

Szóval valaki elmagyarázná?



2012. dec. 29. 22:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs a rossz témaválasztásért. Később vettem észre.
2012. dec. 29. 22:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Levágtak pár nullát a pénzükből, hogy ne 350 ezer lej legyen egy kenyér.
2012. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"egy magyar forint (HUF) 1000 román lej volt" - sosem volt ennyi; 1 ft kb 155 lej volt. Most pedig 1 ft kb 0.0151 lej (miutan a lejbol levagtak negy zerost), vagyis a ketto kozti arany szinte semmit nem valtozott.
2012. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen... régen 70 ft kb. 10ezer lej volt, most 70 ft. kb. 1 lej

levágtak négy nullát :) amúgy a lej folyamatosan erősödik a forinttal szemben, Románia kicsit jobb gazdaságilag! :)

2013. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!