Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan válhat belőlem idegenve...

Hogyan válhat belőlem idegenvezető? Milyen sulit kéne választanom?

Figyelt kérdés

12. osztályos lettem és elhatároztam, hogy az angol nyelvvel szeretnék elhelyezkedni. Nagyon jól megy, járok országos versenyekre is. Éppenséggel csak azt nem tudom, hol lehet ilyet tanulni. A tanári pályán is gondolkodtam, de elsősorban az idegenvezetés érdekelne (kölföldön vagy belföldön teljesen mindegy...)

A válaszokat előre is köszönöm. ;)


Egy 18 éves lány :P


2008. okt. 21. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia! En tavaly erettsegiztem, hasonlo tervekkel, ugyhogy leirom a velemenyemet.


Idegenvezeto egy sima OKJ-kepzessel is lehetsz, ilyen egyetemi/foiskolai szak konkretan nincs. Ugyanakkor szerintem fontos, ha van az embernek diplomaja. Szerintem ha elvegzel egy angol szakot, akkor azzal ugyanugy idegenvezethetsz (mert azt az 1 eves tanfolyamot egyetem utan/kozben is elvegezheted), sot, jobb eselyekkel, mert garancia lesz a diplomad a jo nyelvtudasra, ez foleg kulfoldi munka eseten fontos.


Raadasul, ha vegul nem sikerulne idegenvezetokent elhelyezkedned, vagy "kiszeretnel" ebbol a munkabol, akkor is mehetsz forditonak, tolmacsnak, nyelvtanarnak.

2008. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
ahogy elöttem írták az idegenvezetöi Okj-s képzés az egyetlen ami kimondottan idegenvezetöi végzetséget ad. De ez a végzettség egy nagy rakás sz@r. èn is elvégeztem de hiába beszélek 2 nyelven és kitünövel elvégeztem a sulit most már 5 éve, nem tudtam elhelyezkedni. egy ´ßevig jártam az összes irodát e kétlábbal ruktak ki. Miért? mert nem volt gyakorlatom. Ez a képzés szinte semmilyen gyakorlatot nem ad. Ha idegenforgalom vonz, érdemes egy idegeforgalmi szakot egy föiskolán egyetemen választani és ott tovább tanulni.
2008. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok helyen van ilyen okj. Szerintem el lehet vele helyeszkedni, legalábbis a mi sulinkban sokan mondták, hogy boldogulnak vele. Sima 1éves okj, és nem is nehéz.
2008. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van egy iskola, az a neve Taverna. Láttam ott egy okj-s képzést. Idegenforgalmi. Elég színvonalasnak tűnik... ha angolból ötös vagyok és az érettségim is az lesz akkor válasszak inkább valami főiskolát? (matekból és töriből viszont kettes-hármas :S)
2009. jan. 21. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2008-10-21 20:56


Legyszi segits!

Hol van a sulid es mi a neve? En is szeretnek elvegezni egy ilyet.

2010. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!