Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert mondjak a gazdasaginform...

Miert mondjak a gazdasaginformatikus szakra, hogy nem jo?

Figyelt kérdés
En szeretnek infó képzésre jelentkezni iden, de felek a mernokinfo kicsit eros lenne nekem, ezert gazdinfon gondolkodom. Viszont csak rosszakat olvasok rola, hogy nem lehet vele elhelyezkedni stb... Orulnek ha Olyanok irnanak, akik mar elvégezték a szakot es nem laikusok. Koszi:)
2017. szept. 25. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen attól függ, hogy az egyetem alatt (pluszba, a szabadidőd "kárára") mire fektetsz hangsúlyt. Gazdaságinformatikus diplomával ugyanúgy lehetsz fejlesztő (feltéve, ha elég fejlesztői tapasztalatot tudsz összeszedni az egyetem mellett).

Annyi viszont igaz, hogy a BCE/BGE gazdinfó gazdaság orientált (kevés informatikát fogsz tanulni).


(Egy tipp: nem mindig a könnyebb út a jobb. Mérnökinfó mellett ott van a proginfó is.)

2017. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszod. :) igazabol közrejátszik az is, hogy gazdasági okj-m is van, igy könnyebben atlatnam a gazdinfos dolgokat, mint mondjuk fizikát mernokinfon, amit vagy 5-6 eve tanultam.
2017. szept. 25. 12:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt le tudnád irni, hogy hol fektetnek hangsúlyt inkabb a programozasra?
2017. szept. 25. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván én is csak 1 intézményről tudok biztosat mondani, SZTE-n nagyobb a hangsúly az informatikai részen (hiszen proginfó és mérnökinfó mellett fut a képzés, nem a GTK-n). De gondolom hasonló lehet a DE és ME is.

Viszont ha gazdinfó után gazdasági részen akarsz dolgozni, akkor kelleni fog egy mesterképzés is, mert az alapképzés nem ad ahhoz eleget.

2017. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!