Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sokan mondják, hogy a közgazdá...

Sokan mondják, hogy a közgazdászokból folyót lehetne rekeszteni. Igaz ez? El lehet helyezkedni pénzügy és számvitellel?

Figyelt kérdés
2017. aug. 31. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Azzal igen. Ilyenekkel van gond, mint gazdmen, marketing, turizmus, nemzetközi tanulmányok. Pénzüggyel, gazdinfoval ellehet helyezkedni.
2017. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen diplomával és milyen szakemberről van szó.

A pénzügy-számvitel kifejezetten piacképes. És hogy mennyire? Most felnéztem a profession.hu-ra, és Pénzügy, könyvelés jellegű munkákra momentán 934, Bank, biztosítás, bróker munkákra pedig 328 állás van meghirdetve (nyilván zömmel Bp-en). Csak hogy kontextusba helyezzük, mérnöki munkára 954, IT programozásra, fejlesztésre pedig 719 embert keresnek. Nyilván nem egy reprezentatív adatbázisról van szó, de ne aggódj, ha egy ilyen képzést elvégzel, és érteni is fogsz a szakterületedhez, vidáman fogsz (jól fizető) munkát találni.

2017. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

A közgazdász jelzőt rengeteg szakra rásütik, pontosítás kéne.

Egyébként szerintem is a már említett pénzügy-számvitel szak piacképes, de azért legyünk azzal tisztában, hogy a könyvelés területén végzett munkák jelentős része inkább szellemi rabszolgamunka, pláne a nagyobb multiknál, ahol minden szabályozva van. Igazából nem is értem, hogy hogy nem váltották ki tanuló algoritmusok az ilyen munkahelyek 99%-át.

2017. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!