Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek baj, ha a dolgozat...

Szerintetek baj, ha a dolgozatokra csak egy nappal előtte tanulok, de így is ötösöket és négyeseket kapok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hosszútávon ez jó módszer? Nem felejtem el később őket teljesen, mert nem tanultam eleget?

2017. szept. 25. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni. Én is így szoktam tanulni, de nekem rá 1 hónapra a nagy része ki szokott esni. Ha úgy érzed hosszú távon megmarad neked a tanult anyag akkor nincs gond, ha te is elfelejted akkor érdemes időnként újra átfutni legalább.
2017. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Baj. Bizonyára jó a memóriád. Azért próbálj ki egy tavalyi dolgozatot.


De az alapprobléma az, hogy te az iskolának tanulsz. Úgy képzeled, hétfőn matekdolgozat, ezért előtte átnézzük, estére kipipálva. Csütörtökön töri felelés, átnézzük szerdán, estére kipipálva.

Nem, az iskolában azért tanítanak (elvileg), hogy egyfelől legyen bizonyos tudásalapod (ismeretek), másfelől megtanulj tanulni, megérteni dolgokat, harmadrészt, képes legyél átlátni nagyobb távot, minden tantárgyban, mert ezzel leszel képes eligazodni az élet eseményei között.

Az iskola mindenféléket tanít, amiről úgy véli, hogy segítségével képes leszel felnőtt életedben a sok kuszaságban eligazodni, a váratlan problémákat is kezelni. Ehhez próbál rutint adni. Ha te az iskolának tanulsz, mindig ezt fogod tenni, nem lesz gyakorlatod az élethez, és boldogtalan leszel. Azért tanulj, mert érdekel a megoldás, ne a jegyért. Az csak mellékes jutalom.

2017. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat!
2017. szept. 25. 18:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként matekból és nyelvből (angolból) készülök továbbtanulni, azokból mindig sokat tanulok, mert egyrészt érdekelnek, másrészt szeretem őket. Viszont a töri, irodalom felé egyáltalán nincs érdeklődésem, ezért abból nem szoktam sokat tanulni, mert tudom, hogy így se foglalkozok majd velük a jövőben.
2017. szept. 25. 18:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze ezekből is tanulok annyit, hogy jó osztályzatokat kapjak belőlük.
2017. szept. 25. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Hosszútávon abból lehet baj, hogy nem veszed észre, hol a határ, amikor már nem elég az egy nap.
2017. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Baj
2017. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egyáltalán nem baj,mert hülyeség lenne arra pazarolni az időd amivel egyáltalán nem is akarsz foglalkozni. Általában én is így csinálom és mégis jó jegyeket szerzek amit meg érdekesnek tartok azt úgyis megjegyzem
2017. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!