Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiával és matekkal csak a...

Kémiával és matekkal csak a vegyészmérnöki állás van, amiből meg fogok tudni élni?

Figyelt kérdés

Ez a két tantárgy érdekel a legjobban, és az zavar, hogy például ha fizikára mentem volna, akkor választhatok kb 5-10 féle mérnöki képzésből, míg kémiával igazából csak erről az egyről hallottam, amit érdemes elvégezni. (És nyilván ezzel se fogok annyit keresni, mint egy villamosmérnök)

Például van olyan szak, ami mondjuk érdekelne, de sajnos a fizika tudásom ezt nem engedné meg, mivel ha el is fogadják a kémiát érettségiként, később gondolom kibuknék.

Tehát van esetleg más választási lehetőség kémiával?



2017. szept. 30. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha már felhoztad a villamosmérnökit akkor ezzel kapcsolatban annyit mondanék, hogy már sok helyen (pl. Veszprémben is) csak 1 féléven keresztül van ott fizika és az is kb. olyan mint az emelt érettségis tananyag.
2017. okt. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1: Félreértések miatt azért érdemes megemlíteni, hogy attól, hogy csak 1 félévig van a fizika, van bőven fizikával kapcsolatos tárgy (pl. villamosságtan, ami ráadásul az egyik legfontosabb tárgy a szakon!, elektronikás tárgyak, stb.) Itt a tanterv: [link] . Meg én az ilyen szakokat csak úgy ajánlanám, ha van érdeklődése is az embernek, vagy egy stabil tudása, befogadóképessége, különben nagyon szenvedősek (így is :D ). :(


Kérdező: A matek tudás egyébként mindenhol előnyös. Itt vannak szakok, hogy milyen helyekre tudsz esetleg menni: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. . Ha szűkíted, hogy szereted a kémiát, de mást is be tudnál fogadni, pl. ott van a programtervező informatikus szak, ahol matek van bőven, fizika pedig nincs. De ez is csak akkor, ha az informatika is érdekel. :) Illetve egyelőre csak szakot kell választanod, nem állást, szóval az állásodig még sokminden történhet, valószínűleg az érdeklődésed is bővülni fog, szóval annyira nem kell aggódni. :) Mikor érettségizel?

2017. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnök,élelmiszermérnök,anyagmérnök,olajipari mérnök,környezetmérnök,biomérnök.


Van azért választási lehetőség...

2017. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem annyira értem a problémádat. Leérettségizel, úgy ahogy szeretnél, ha ebben nincs benne a fizika de neked kell a továbbtanuláshoz, akkor kihagyaz egy évet és addig tanulod a fizikát, újraérettségizel belőle. Dolgozhatsz is , nyelvet tanulhatsz, jogsit csinálhatsz vagy kb bármit. Olyan szakra menj, ami tényleg érdekel és azzal szeretnél foglalkozni. Egy év nem számít semmit, ha azt nézed hány évig fogsz dolgozni a szakmában.
2017. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A teljen középiskolás fizka anyagot leadták egyetemen kb 3-4 óra alat. Matekból ugyan igy. Teljesen mindegy mit tanultál közép iskolában, nem ez fogja eldönteni hogy eltudod e végezni vagy nem. Én például biologia éretségivel tanultam gépészmérnöknek.
2017. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!