Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges újra megszerezni a...

Raptor90 kérdése:

Lehetséges újra megszerezni a középiskolai bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Üdv

A problémám a következő:

- Középiskolában 2-es tanuló voltam, így a bizonyítványom nem túl szép.

- Orvosira szeretnék menni, a jelenlegi szakmám nem tetszik.

- Szereztem két érettségi tanúsítványt ( biosz kémia emelt 70%), de ez kevés.

- Hiába van 2 felsőfokú nyelvvizsgám, ez már nem ér plusz pontot.


A kérdés:

- Lehetséges valamilyen módon javítani a középsulis év végi jegyeimen? Egyébként közel 90%os emelt érettségik kellenek, ami nem fog menni.



2017. okt. 2. 06:02
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a középiskolai jegyeiden nem tudsz változtatni. Egyedül az érettségi javítása lehet opció számodra. De egyébként nem tudom, milyen felindulásból szeretnél az orvosira járni, de tudod te egyáltalán, mire akarsz vállalkozni? Ha lehetetlennek tartod a 90%-os emeltet, akkor a szak sem neked való.
2017. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

#1 Már bocsi, de látszik, hogy nem voltál/vagy orvosis vagy nagyon szélsőséges esetben semmit sem tudsz az emberekről és magáról a világról.


Az emberek idővel változnak és nagyon sokan vannak úgy, hogy a középiskolát ellébecolják majd idővel megjön az eszük és tesznek egy csodás 180fokos fordulatot.


Maga az orvosi tényleg nehéz AZONBAN!!!!

Egyáltalán nincs szükséged a 90% fölötti emelt kémia és biológia tudásra ahhoz, hogy eredményesen, csúszások nélkül elvégezd.


Emellett csak azok nyafiznak nagyon a nehézségen, akiknek nem volt kihívás bekerülni, mert a középiskolában is már erre készültek és nem kellett az a 2x90% fölötti kémia, hanem elég volt a 70 körüli is.


Akik nagyot váltanak a régi önmagukhoz képest, azok általában eléggé elszántak és sokszor már van előképzettségük(mentőtiszti, ápoló), na ő nekik bejutni nagyon nehéz(túlnyomó részüknek borzalmas középsulis eredményük van)

Azonban mivel tényleg megvan a céljuk, agyban is elhatározták már magukat, 90%-uk gond nélkül elvégzi a képzést.


Ennyiből csak annyi a lényeg, hogy nem mindenkinek elvégezni nehéz.. főleg, hogy ott már tudod, hogy miért tanulsz.


Jah és kémiából/bioszból emelten 90% fölé megírni az már az "elit" kategória.


A kérdésre a válasz:

Tényleg nem lehet középiskolai eredményt javítani. (Sajnos..)

Az-az egy lehetőséged van, hogy szétbontod a két érettségid.

1 évig készülsz kémiára, elmész érettségizni, ha nincs meg 80% akkor, megint 1 év készülés és így tovább.

Majd váltani bioszra és azzal is ezt eljátszani.

Én nem csinálnám egyszerre, max akkor ha nincs más dolgom mellette.

2017. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kettes, teljesen félreértettél. Nem vitatkoznék semmivel sem, amit leírtál, tök igaz. Én azonban arra gondoltam, hogy ha a kérdezőben ennyi a szorgalom és a kitartás, hogy nála nem opció az, hogy az érettségijét javítsa, akkor bizony nem fog menni az orvosi sem. Nem azért, mert ez a biosz és kémia tudás kell ahhoz, hanem azért, mert az a készség kell, hogy az ember akkor is leüljön beseggelni az anyagot, hogyha teljesen értelmetlen.
2017. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi a jelenlegi szakmád? Ha diplomás vagy, akkor lehet, hogy van rád másik szabály.
2017. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na jó, a kettes középiskolával ez nem tál valószínű, de azért bedobtam. :-)
2017. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Phd fokozatom van informatikából.
2017. okt. 2. 19:16
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez biztosan kamu.
2017. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, biztosan... Miért lenne? Elolvasod a publikációimat? Érdekel?... Amúgy meg pont erre akarok kilyukadni, hogy tök mindegy mit végeztem, ha az nem egészségügy, akkor nem ér semmit orvosi képzésnél. A nyelvvizsgakrol meg ne is beszéljünk. Van fix 100 pluszpont amit az emelt érettségi ki is merít, ami alap elvárás mindenki számára, tehát ezen felül nem lehet pluszt szerezni.
2017. okt. 2. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Hogyhogy a doktori képzés után sikerült rájönni, hogy neked nem tetszik az informatika? Ha már idáig toltad, azért gyanús, hogy szeretted, jól ment. Ez jelenleg a legjövedelmezőbb szektor, szóval teljesen érthetetlen, miért akarsz helyette tizenéveket tanulni egy teljesen más területen.
2017. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem rád tartozik, és a kérdéshez sem, hogy miért döntöttem így. Egyébként pedig inkább a magadfajta okoskodó hülyegyerekeket gyógyítanám, minthogy halálra keressem magam.
2017. okt. 3. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!