Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy logisztikai...

Gépészmérnök vagy logisztikai mérnök legyek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni. Mind a kettő szak érdekel, de nem tudok dönteni. A gépészmérnök szakkal kapcsolatban mindent tudok, a logisztikai mérnökkel kapcsolatban nem teljesen, ezért szeretnék segítséget kérni pl. milyen tanulni a szakot, ha valaki már benne dolgozik mik a kilátások, fizetés, elhelyezkedési lehetőségek.

2017. okt. 2. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemi tanácsot sajnos nem tudok adni, de régebben

- álláskeresés közben - láttam, hogy a debreceni repülőtérre logisztikusokat kerestek, tehát van/volt ilyen igény/lehetőség. Egy telefont megérhet, ha felhívod a cargót - hátha lehet valami előszerződéses támogatást szerezni.

2017. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod írj privit.
2017. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt egy kis rövid támpont:

[link]

Ötvözheted a gépészetet a logisztikával, ha pl a cikk alján lévő linken található anyagmozgató gépek irányába indulsz. Az a vonal nehezebb, de szintúgy érdekes.

Alapvetően a BME közlekkarról lebeszélnének, de logisztikai képzés az pont elég jó és talán egyedülálló is az országban.

Ha szeretsz szervezni, érdekesnek találod mondjuk hogy hogyan szervezd meg egy fuvarozó cég autóinak útvonalát, fuvarjait, vagy egy nagy raktár, gyár működését (cska mondtam valamit), akkor tetszene a dolog. Nézz körül a linkelt oldalon!

(én nem logisztikus vagyok, de a karra jártam, mikor elindult a logisztikai képzés és nagyon gyorsan, nagyon sokat fejlődött a képzés is, meg a felelős tanszék is. Az akkori hallgatók szerették nagyon)

Fizetés/elhelyezkedés az szerintem kb egykutya a gépészmérnökivel, annyi a lényeg, hogy ne vedd félvállról az egyetemet, meg vegyél részt minél több egyetemi projectben, versenyben (van rá bőven lehetőség) és nem lesz semmi gond.

2017. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2017. okt. 4. 06:48
 5/6 anonim válasza:
Melyik egyetemre tervezel menni?
2017. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Debrecen vagy Miskolc
2017. nov. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!