Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért lettek ilyen népszerűek...

Miért lettek ilyen népszerűek manapság a mérnöki, informatikai szakok?

Figyelt kérdés
Látom, hogy folyamatosan nő a jelentkezők száma, főleg a gépészmérnöki, villamosmérnöki, gazdaságinformatikus szakokon.

2017. okt. 1. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Mert könnyű elhelyezkedni ilyen végzettséggel, és jó keresetre lehet számítani.
2017. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Mindenhol csak azt hallani, hogy mérnökként és programozóként/informatikusként hatalmas pénzeket lehet keresni. A média is ezt fújja, mindenhol azt ajánlják.

(Ez így is van!)

Ezen felül a ponthatár ezekre a szakokra a béka feneke alatt van, szóval majdnem bárki bejuthat.


Könnyű bejutni, álomfizetés ígéretek.

Kell jobb?


Amúgy az, hogy nő a jelentkezők száma elég keveset mondó adat.

Mivel már az első félévben feleződik a szak. Annyian hagyják ott.

Inkább az-az érdekes, hogy mennyien végzik el évente.

2017. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert ezekkel a szakokkal akkora pénzeket lehet keresni amiket az átlag magyar el sem hisz, hogy van akkora fizetés, na meg bejutni is konnyu. Amúgy én villamosnak tanulók, de nem látom hogy emelkedne a jelentkezők száma. Pl idén a BME-re kb 50-en többen jelentkeztek mint tavaly, de az OE-ra meg ennyien kevesebben. A vidéki egyetemeken is egyértelműen stagnál a jelentkezők száma. Amúgy hiába a sok jelentkező, ha egy év alatt a jelentkezők fele kiiratkozik vagy ujrajelentkezik, és csak a toredek végzi el időben a képzést. ( Nálunk 3. Félévre az eredetileg felvettek kiesett, és a kb 25% tartja a mintatantervet. Idén ez 20% alá fog menni.
2017. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy hülyeségeket írsz, villamosmernoki pl nem lett nevszerubb. Írd be a googleba hogy felvi felvételi statisztika és nezegesd hogy az adott években mennyien jelentkeztek a szakra. Akármelyik intézményt nezed azt fogod látni hogy pl a 2013-as adatokhoz képest mindenhol csökkent a felvettek száma., Tehát évről évre stagnálást, több éves vizsgálat esetén egyértelműen csökkenést tapasztalunk. Persze ez Valszeg az egyre kevesebb gyerek miatt van de akkor ez is azt jelenti hogy pl ez a szak nem nevszerusodik.
2017. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Személy szerint azért jöttem informatikai képzésre, mert engem ez érdekelt a leginkább, ebben látok annyi kihívást, és változatosságot, amit lesz kedvem akár évtizedekig csinálni, ha elvégeztem a szakot. Nagyon sok szaktársam a magas fizetés miatt választotta, vagy mert vannak olyan álomképeik, hogy majd robotokkal, mesterséges intelligenciával fognak foglalkozni, esetleg játékfejlesztők lesznek, vagy hasonlók. De van olyan is, aki azért választotta, mert pl. az apja is ezt tanulta. (Esetleg informatikai szakközépbe járt, van egy okj-ja/szakmája, és erre akar még építeni.) De a leggyakoribb válasz tényleg az, hogy "mert sok pénzt fogok vele keresni". Az érdeklődésből adódó motiváció szerintem fontosabb, meg talán erősebben motivál (bár, valószínűleg ez is egyénfüggő)... :)
2017. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Remény könnyű pénzszerzésre a témában laikusok számára
2018. febr. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!