Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fejleszthetem magamat...

Hogyan fejleszthetem magamat itthon a matematika területén?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és matematikus szeretnék lenni. Lehet hogy ez egy kicsit túlzásnak hangozhat,de ha majd pár év múlva még se jön be majd én is röhögök egyet jelen beli énemen.(szóval mindenkit kérek hogy ezt halasszák pár évvel későbbre ) És a kérdésem pedig az lenne,mint ahogyan már az utóbbiakban olvashattátok,hogy hogyan fejleszthetném magamat tovább itthon matematikából és ezáltal közelebb kerüljek mindig egy lépéssel végső célomhoz.

2017. okt. 4. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Eddig milyen matematika versenyeken vettél részt? Ezek a verseny feladatok hogy mennek?

[link]

2017. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
48%
2017. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Hát azért belevágni egy matematikus szakmába és karrierbe, majd pár év múlva rájönni, hogy ez mégsem megy kicsit erõsebb, mint kacagni rajta egyet.
2017. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

16 évesen még nem kifejezetten a matematikai tudásoddal kell foglalkozni, hanem a gondolkodásoddal úgy általában. Az első jót mond, a versenyfeladatok fejlesztenek is, meg azt is megmutatják, hogy egyáltalán van-e értelme elindulni. Új témákban rutinfeladatokat ne tanulj be, az hülyeség.


Sokféle matematikával foglalkozó szakma van, ha nem is leszel kutató, még mindig találhatsz magadnak olyat, ami megy is és szereted is. Semmit nem veszítesz vele, ha belevágsz.

2017. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Ja és tanulj meg angolul. Az amúgy is mindenhova kell, de matematikus egészen biztosan nem leszel nélküle.
2017. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!