El. Sztem az életem?!

Figyelt kérdés
Szakmai érettségit tettem így csak egy év a szakma ,ezért a szülők nagyon erőltették,hogy maradjak ezen a szakon, amit borzasztóan gyűlölök. Mivel egy életképtelen bal.asz vagyok nem tudom eldönteni, hogy milyen, másik szakma lenne jó nekem. Így most épp erre az, oly csodálatos szakmára járok ami nem érdekel. Villamosság mechanika s hasonló olyan tárgyak vannak benne, amikből síkhűlye vagyok.persze tanulni kell, de egyszerűen nincs bennem motiváció, hogy ezt a számomra nehéz tárgyakat tanuljam, hisz ebbe a szakmába egy percet nem akarok dolgozni. Tudom ennél van nehezebb is, de nekem ez is sok... A helyzet az, hogy lenne egy szakma ami érdekel, de azokra Magyarországon nincs kereslet, keveset fizetnek és rengeteg van belőlük. Már rohadtul utálom magam, hogy egyvalami érdekel, az is haszontalan... nem tudom, hogy milyen szakmát tanuljak ki. De már a jelenlegi szakmámtól annyira ki vagyok, hogy tiszta ideg vagyok minden nap, amiért Elbaszok egy évet
2017. okt. 5. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Így ezt kívülállóként olvasva azt gondolom, hogy túlreagálod a dolgot. Az nem is kérdés, hogy tényleg rossz és demotiváló olyan dolgot tanulni, ami nem érdekel. De ez csak 1 év. Ezzel semmit se "b.szol el". Utána ugyanúgy mehetsz tovább arra a szakra, ami érdekel.


És ne azon örlődj, hogy másik mit gondolnak, hogy azzal a szakkal mire fogsz menni. Jelentkezz nyugodtan arra, egyetemen forgasd jól a kártyáidat (tanulj nyelvet, menj Erasmusra, szakmailag tedd oda magadat és ne csak a kötelező minimumra törekedj és utána adni fogja magát a lehetőség, hogy kimehess külföldre). És persze a nyelvtanulást már most is el tudod kezdeni, így nem fogod utólag "időpocsékolásnak" érezni ezt az 1 évet (mert ha tovább ezen örlődsz, akkor tényleg időpocsékolás).

2017. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Grafikus szakma az ami érdekel, de ne szépítsük,azzal éhenhalok...
2017. okt. 5. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha így állsz hozzá, akkor valóban. Viszont ez pont egy olyan szakmai, amivel ebben az 1 évben is tudod magadat fejleszteni (kapásból ott van a kreanod.hu, ahol különböző pályázatokra lehet grafikai munkát készíteni és még pénzt is tudsz vele keresni, ha elég jó vagy, és ez csak egy magyar oldal volt, számos külföldi van).
2017. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából én ezt nagyon szívesen tanulnám... Anatómiát, művészettörténelmet stb... S úgy lassan egy éve próbálgatom az elektronikus rajzolást, ami szintén nagyon tetszik, mivel sokkal részletesebben lehet dolgozni, hibákat könnyebb kijavítani stb. Az egész nagyon érdekel és örülnék ha ebbe tudnék elhelyezkedni, de mindenhol csak rosszat hallok e szakról...
2017. okt. 5. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert egyrészről mindenki csak a Magyarországi viszonylatot nézi. Másrészről nem azért fognak alkalmazni, mert van róla papírod. Hanem azért, mert van tehetséged és raktál bele annyi időt, hogy az érjen is valamit. És sokan itt rontják el, nem raknak bele időt, várják a sültgalambot.

Már elég a szoftverfejlesztő vagy játékfejlesztő cégekre gondolni, mindenhol akad pár grafikus. Nagyobb alázat kell.

2017. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na és ezen a kreanod.hu oldalon csak grafikusok adhatnak be munkát, vagy azok is akiknek nincs ilyen végzettségük?
2017. okt. 5. 16:06
 7/8 A kérdező kommentje:
??
2017. okt. 5. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:

nagyon is van kereslet grafikusokra, hogyne lenne. nézz már meg egyszer egy álláskereső oldalt.

És igazad van, ne vesztegess el egy évet az életedből valami felesleges dologra. inkább menj el dolgozni.

2017. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!