Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem? Mikor...

Emelt történelem? Mikor kellene neki állni tanulni? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

Nagon kétségbe vagyok esve, tanácsra, tapasztalatokra lenne szükségem. Májusban lesz az emelt töri vizsgám, nekem most annyira nem fog az agyam hogy hihetetlen... neki kellene állnom tanulni, de nagyon nem megy 😞

Ti mikor állatok neki? Ja, egyébként en 2 év alatt erettsegizem, esti tagozatos vagyok.


2017. okt. 5. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem nagyon nehéz,sőt a többi tárgynál könnyebb, de bizonyos képességekre van szükség: jól kell esszét írnod (3 db: rövid+hosszú+komlpex) és forrásokat elemezned.Nehézség az is, hogy ettől az évtől kezdve csak olyan atlaszokat használhatsz, melyekben nincsenek évszámok. Ha megnézed a korábbi évek érettségi dolgozatait, akkor láthatod, hogy milyen témák kerülnek elő általában. Ezeket a témákat (20-30 2-3 oldalas tétel) kell nagyon tudni. Decemberben teszik fel a szóbeli tételek lisáját, azok megtanulása nulláról simán lehet fél év. Ha nagyon nem megy mostanában a tanulás, akkor csináld meg a tavalyi érettségit és nézz hozzá megoldókulcsot. Sokat lehet tanulni belőle és nem annyira fárasztó.
2017. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! A tanárom aki foglalkozik velem jelenleg, azt javasolta hogy a tavalyi tételek kidolgozásának álljak neki! Két hetente gyakarolunk feladatokat, ami emelten lesz, illetve várható!

Köszönöm hogy válaszoltál.

2017. okt. 6. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!