Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nevetséges, ha levelezős...

Nevetséges, ha levelezős egyetemi mesterszak mellett elkezdek egy nappalis OKJ-képzést?

Figyelt kérdés

Csak levelezőn indul a mesterszak, de mindenképpen erre (adott egyetem adott karán meghirdetett szak) szeretnék menni. Viszont úgy érzem, nem bírnám munka mellett az egyetemet csinálni (több okból is, pl. a lakóhelyem közelében egyáltalán nem lenne munka, mindenképpen el kéne költöznöm, ezt viszont nem szeretném, egészségügyileg sem vagyok rendben, pl. pánikrohamok miatt van, hogy nem tudok órára menni, vagy a sürgősségin kötök ki). A szakdolgozatomat is nyáron csináltam meg, mert ekkor volt rá időm és energiám - ezért jelentkeznék az OKJ-ra munka helyett, mert ott lenne nyári, téli szünet, amikor tudok tanulni. A szüleim támogatnának, csak én érzem magam rosszul a tehetetlenségem miatt.


Mennyire elítélendő ez a megoldás? Ismertek olyat, aki hasonlóképpen oldotta meg?

Előre is köszi a válaszokat!


N


2017. okt. 7. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne elítélendő? Kevesebb nem leszel tőle.
2017. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?
2017. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%

Mert nappalira huszonnégy éves korig lehet

jelentkezni

2017. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem egy elítélendő, hanem rugalmas és problémamegoldó hozzáállás.


Azért az OKJ-s suliban ezt ne meséld el, nem biztos, h megértenének.

2017. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé kifordítottad magát a kérdést.


Egyszerűen: Mesterképzésen vagy, de mellette a különböző mentális/egészségügyi problémáid miatt nem mersz elmenni dolgozni. Emellett félsz attól, hogy nem lenne időd tanulni.

Azonban, hogy ne érezd magad annyira semmittevő/naplopónak, kitaláltad, hogy elmész egy OKJ képzésre. S a képzés fontosságát, különböző gagyi indokokkal támasztod alá.



Félreértés ne essék, nem szégyen elmenni egy OKJ-ra, sőt ingyen megteheted azt és ki tudja, hogy hova sodor az élet.. +1 papír nem ront el, az biztos!

Azonban nincs benne tényleges logika!


A híres téli-őszi-tavaszi szünet trió az 1-2 hét. Aminek túlnyomó része hétvége általában.

Szóval egyáltalán nem nyersz vele olyan sok időt, cserébe bent fogsz ülni 5-7 tanórákat és mellette visszakell zökkeni a dolgozat alapú oktatási rendszerbe. Szóval évközi sűrű dogák. Ott is tanulni kell, annyit akarok mondani vele.


Ellenben egy munkahelyen ha akarod azt is megteheted, hogy 8 óra munka és utána minden kizárva. Nincs másnapra több oldal tanulás.


A nyáriszünet meg érdekes dolog. Üres lesz a nyarad, azonban az nem fog a tanulásra elmenni... :) Hiszen akkor általában már a vizsgaidőszak is a vége felé fog közeledni. Nyersz max 1 hónapot. Cserébe buksz 1 évnyi tapasztalatot a CV-dbe.



Amit ajánlok:!!!

Ne OKJ-ra járj, hanem próbáld megoldani a problémáidat.

Kezeltesd a pánikrohamokat, az egészségügyi állapotodat, stb.

Hiszen a mester után megint kifogást keresnél csak ha akkor sem mernél elmenni dolgozni.

2017. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az #5 válaszadóval. Ha nem érzed az OKJ-t hasznosnak és csak tudat alatt ideiglenes megoldásként szolgál, akkor szerintem ne kezd el. A felszabaduló idődet próbáld meg az egészségügyi problémáid megoldására szánni, hiszen hosszú távon ez lesz a kifizetődőbb. Mellesleg OKJ is kell tanulni, lehet több energiádba kerülne, mint a munka.
2017. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi korrekt válaszokat. Pontosan erre vagyok kíváncsi, hogy mi a véleményetek. Mindenkinek ment a zöld kéz!
2017. okt. 7. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!